Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11207
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołaje z Niemiec przybyli z podarkami

Niedziela, 15 grudnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:11
Autor: Mea
Jelenia Góra: Mikołaje z Niemiec przybyli z podarkami
Fot. Mea
Już od 24. lat delegacja Czerwonego Krzyża oraz starostwo Aachen przyjeżdża do nas z prezentami, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze. – Otrzymaliśmy 3,5 tys. euro od gości z Niemiec, dzięki którym zrobiliśmy 440 paczek – mówiła Martyna Klementowska z jeleniogórskiego PCK.

Spotkanie odbyło się wczoraj (14.12.) w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Wraz z gośćmi z Aachen już od trzech lat z wizytą świąteczną i podarunkami przyjeżdżają również przedstawiciele powiatu Bamberg. Akcję koordynuje jeleniogórski PCK.

- W tym roku przygotowaliśmy paczki żywnościowe. Ponadto dzieci otrzymały zabawki. Zrobiliśmy 60 dużych paczek dla rodzin z dziećmi w trudnej sytuacji ekonomicznej, 440 paczek mniejszych żywnościowych i 270 paczek dla dzieci. Akcję gości z Niemiec wsparła również m.in. Straż Miejska w Jeleniej Górze oraz inni darczyńcy – mówiła Martyna Klementowska.

Uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu wokalistek z Paki Buziaka oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej PCK. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. W salce obok kościoła, Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami rozdawał dzieciom prezenty.

- W naszym powiecie jest wiele rodzin, których nie stać na paczki świąteczne. Ja mam czwórkę dzieci i całą rodziną bardzo cieszymy się z tych podarków – mówiła pani Danuta, mama Darii.

- Dostałam od Św. Mikołaja pieska, puzzle i słodycze. Jest bardzo fajnie, dzieci ładnie śpiewały, a ciasto było pyszne – powiedziała Daria.

Kto nie mógł osobiście przyjechać po prezenty, otrzyma je od wolontariuszy PCK, którzy będą rozwozić je wytypowanym osobom.

Ponadto partnerzy z Niemiec przekażą jeszcze dzisiaj (15.12.) świąteczne paczki podopiecznym Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie oraz Kołu Emerytów przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (169)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
254
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group