Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7750
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mike Russell i Kłos & Dąbrowski Project w ODK

Wtorek, 3 listopada 2015, 8:10
Aktualizacja: 8:14
Autor: Manu
Jelenia Góra: Mike Russell i Kłos & Dąbrowski Project w ODK
Fot. ODK
Jutro (4.11, w środę) o godz. 19.00 w kawiarni MUZA w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Trzcińskiego 12) wystąpi amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor Mike Russell wraz z zespołem Kłos & Dąbrowski Project. Wstęp wolny.

Mike Russell opisywany jest często jako “muzyczne połączenie Georga Bensona, Ala Mac Kaya z dodatkiem wrażliwości B.B Kinga”. Ten gitarzysta, wokalista i kompozytor rodem z USA był założycielem jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach siedemdziesiątych współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w jego karierze kompozytorskiej była płyta “Black Woman”, nagrana przez Glorię Taylor i uhonorowana nagrodą Grammy. Aktualnie Mike Russell jest członkiem oraz współautorem formacji Black Heritage, która koncertuje w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Kłos & Dąbrowski Project to grupa muzyków młodego pokolenia, absolwentów wyższych uczelni muzycznych z Katowic, Wrocławia i Zielonej Góry oraz Instytutu muzyki w Odense. Zespół tworzą: Jarek Dąbrowski (saksofon altowy, saksofon sopranowy), Łukasz Kłos (trąbka), Eryk Nowak (instrumenty klawiszowe), Michał Nienadowski (gitara basowa), Piotr Budniak (perkusja). Członkowie Kłos & Dąbrowski Project to muzycy czynnie działający na scenie jazzowej całej Polski. Ich muzyka nasycona jest popowym brzmieniem z domieszką bluesa oraz muzyki elektronicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group