Środa, 24 czerwca
21°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

„Mieszkanie Plus” nie dla jeleniogórzan?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Program „Mieszkanie Plus” zainaugurowano. W Katowicach podpisano listy intencyjne z 17 miastami – wśród nich nie ma Jeleniej Góry. Dlaczego? Czy władze miasta planują włączenie się w budowę mieszkań?

reklamy
reklamy

Wśród samorządów, które zdecydowały się na budowę mieszkań w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego jest m.in. Wałbrzych, gdzie szacuje się, że powstanie dzięki temu 150-200 mieszkań. Według założeń programu, średni czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) w mieszkaniu na wynajem wyniesie od 10 do 20 zł za metr kwadratowy, czyli będą to lokale dostępne cenowo. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12 – 24 zł za metr kwadratowy.

Zdaniem prezydenta Marcina Zawiły, Miasto wiele robi w kwestii mieszkań. - Przypominam, że jedni gadają o Mieszkaniu Plus, a my w zeszłym roku na Wyczółkowskiego cały blok zrobiliśmy. Chciałem przypomnieć również, że w połowie roku Urząd Skarbowy przenosi się w inne miejsce i już się zastanawiamy, jak ten budynek przekształcić w mieszkania i być może już nie socjalne, a na wykwaterowania ludzi – powiedział prezydent Jeleniej Góry. - Jeżeli dla kogoś 100 mieszkań, które rocznie przekazujemy do zagospodarowania ludziom z Jeleniej Góry i spoza to mało, no to szczęśliwego nowego roku... - dodał Marcin Zawiła.

Czy zatem władze miasta planują włączenie się w ten konkretny projekt rządowy? - Zastanawiamy się, bo nabory dopiero się rozpoczęły. Musimy policzyć, czy bardziej nam się opłaca wykorzystać stojący w niezłym stanie budynek Urzędu Skarbowego i dokonać jego adaptacji czy budować od początku – odpowiedział prezydent.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka