Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mieszkanie Plus” nie dla jeleniogórzan?

Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:34
Aktualizacja: Środa, 4 stycznia 2017, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Mieszkanie Plus” nie dla jeleniogórzan?
Fot. Archiwum
Program „Mieszkanie Plus” zainaugurowano. W Katowicach podpisano listy intencyjne z 17 miastami – wśród nich nie ma Jeleniej Góry. Dlaczego? Czy władze miasta planują włączenie się w budowę mieszkań?

Wśród samorządów, które zdecydowały się na budowę mieszkań w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego jest m.in. Wałbrzych, gdzie szacuje się, że powstanie dzięki temu 150-200 mieszkań. Według założeń programu, średni czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) w mieszkaniu na wynajem wyniesie od 10 do 20 zł za metr kwadratowy, czyli będą to lokale dostępne cenowo. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12 – 24 zł za metr kwadratowy.

Zdaniem prezydenta Marcina Zawiły, Miasto wiele robi w kwestii mieszkań. - Przypominam, że jedni gadają o Mieszkaniu Plus, a my w zeszłym roku na Wyczółkowskiego cały blok zrobiliśmy. Chciałem przypomnieć również, że w połowie roku Urząd Skarbowy przenosi się w inne miejsce i już się zastanawiamy, jak ten budynek przekształcić w mieszkania i być może już nie socjalne, a na wykwaterowania ludzi – powiedział prezydent Jeleniej Góry. - Jeżeli dla kogoś 100 mieszkań, które rocznie przekazujemy do zagospodarowania ludziom z Jeleniej Góry i spoza to mało, no to szczęśliwego nowego roku... - dodał Marcin Zawiła.

Czy zatem władze miasta planują włączenie się w ten konkretny projekt rządowy? - Zastanawiamy się, bo nabory dopiero się rozpoczęły. Musimy policzyć, czy bardziej nam się opłaca wykorzystać stojący w niezłym stanie budynek Urzędu Skarbowego i dokonać jego adaptacji czy budować od początku – odpowiedział prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group