Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11104
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkanie komunalne zagrzybione, ale drogie

Piątek, 11 października 2013, 7:01
Aktualizacja: Sobota, 12 października 2013, 7:22
Autor: Mea
Jelenia Góra: Mieszkanie komunalne zagrzybione, ale drogie
Fot. Mea
– W piwnicy często stoi woda, przez co w moim mieszkaniu na parterze pojawił się grzyb – skarży się Krystyna Gieszczyńska–Masiarekz budynku przy ul. Cieplickiej w Cieplicach. – Postaramy się udrożnić odpływ w tej piwnicy – zapewnił Czesław Kalita, zastępca dyrektora do spraw technicznych Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

- Mieszkanie komunalne otrzymałam rok temu. Było wyremontowane. Sąsiadka uprzedzała mnie jednak, że w piwnicy jest duża wilgoć i prędzej, czy później wyjdzie u mnie grzyb i po pół roku się pojawił. Uważam, że takie niby remonty, to marnowanie pieniędzy – mówi lokatorka.

- Przydzielono mi część piwnicy, którą wyremontowałam na własny koszt, ponieważ nie nadawała się do użytku, bo przynajmniej dwa razy do roku zalewana jest szambem. Dostałam też stryszek z przeciekającym dachem, ale nikt mi od razu nie powiedział, że tam jest wejście na dach i musi być udostępniony innym osobom. Nie mam więc pomieszczenia, w którym mogłabym trzymać cenniejsze rzeczy, jak rowery, czy węgiel i drewno. Z tego, co dowiedziałam się od sąsiadki do mojego mieszkania należała również komórka, którą jednak użytkuje sąsiad, posiadający ponadto jeszcze trzy inne komórki. Wysłałam podanie o przyznanie komórki, w którym opisałam całą sytuację, ale nie otrzymałam odpowiedzi – mówi opowiada ciepliczanka.

- Za mieszkanie z grzybem i bez odpowiedniego pomieszczenia gospodarczego płacę miesięcznie 500 zł czynszu, a od stycznia będę płaciła 700 zł. A jeszcze tynk z budynku odpada tak wielkimi płatami, że strach chodzić. Na dodatek komin się rozpada, a kałuża szamba o długości 1,5 m stoi na podwórku i śmierdzi – dodała.

Po zgłoszeniu problemu przez redakcję Czesławowi Kalicie z ZGKiM-u, w mieszkania ciepliczanki pojawił się pracownik, który sprawdził w jakim stanie jest lokal, piwnica i pozostałe elementy budynku komunalnego.

- Prawdopodobnie poniemieckie odwodnienia zostały uszkodzone i woda gruntowa w piwnicy napływa nawet do wysokości 50 cm. Spróbujemy udrożnić to odwodnienie, wykopiemy studzienkę. Ponadto zamontujemy pompę pływakową, by na bieżąco wypompowywała wodę, gdy napłynie. Budynek wymaga generalnego remontu, na który obecnie nie mamy pieniędzy. Trzeba okopać go i odprowadzić wodę, jednak obiekt jest położony w takim miejscu, że zawsze tam będzie podchodzić woda. Ale niemożliwe, by wyciekały z tego budynku fekalia, bo jest on podłączony do kolektora – twierdzi Czesław Kalita.

- Lokatorka może starać się o obniżenie czynszu z racji złych warunków mieszkaniowych i panującej w lokalu długotrwałej wilgoci - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
252
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
4%
3 Nowa Lewica
10%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
44%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Jadąc ulicą Wolności
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group