Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7044
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Na porządki czas!

Niedziela, 2 marca 2014, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2014, 7:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Na porządki czas!
Fot. Zeb
Plac pomiędzy Al. Jana Pawła II i ul. Sygietyńskiego, okolice zabobrzańskiego zameczku, skwer przy ul. Różyckiego i Wzgórze Kościuszki czy chodniki i drogi – to miejsca, w których zdaniem naszych Czytelników dominują głównie… śmieci. Jeleniogórzanie pytają, kiedy rozpoczną się wiosenne porządki, a prezydent Marcin Zawiła odpowiada: Przesunęliśmy pieniądze z zimowego utrzymania dróg na ten cel i prace trwają od tygodnia.

Jak informują pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej na ulice Jeleniej Góry wyjechały trzy zamiatarki: renault, bucher scherling i scania. Sprzątają je z tego, co pozostało po zimie. Choć była wyjątkowo łagodna, trzeba uprzątnąć miasto z liści i przede wszystkim z piasku. Porządki obejmują także pozostające w utrzymaniu MPGK chodniki.

- Zamiatarki pracują zazwyczaj od godz. 6.00 (chyba że jest mróz - wówczas wyjeżdżają z bazy później) do wieczora. Ulice powinny zostać uprzątnięte do końca marca, czyli o co najmniej półtora miesiąca wcześniej niż w poprzednich latach – zapewniają pracownicy MPGK.

A prezydent Marcin Zawiła dodaje, że trwają również porządki na skwerach, placach i chodnikach.
- Stąd moja prośba do zarządców nieruchomości, by przyłączyli się do naszych działań i posprzątali te miejsca, które należą do nich – apeluje.

Według harmonogramu MPGK, w poniedziałek (3.03.) sprzątane będzie centrum miasta, w tym ulice: Bankowa, Plac Niepodległości, Pl. Kardynała Wyszyńskiego, Podwale, Mostowa, Kilińskiego, Kubsza, 1-go Maja, Sudecka, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Forteczna, Grodzka, Jasna, Jelenia, Okrzei, Pijarska, Piłsudskiego, Pionierów Jeleniej Góry, Pocztowa, Matejki czy Klonowica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group