Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10748
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Miejski parking tonie w śniegu

Wtorek, 26 lutego 2013, 8:11
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2013, 7:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Miejski parking tonie w śniegu
Fot. Angela
– W minionym roku miasto zrobiło parking dla klientów urzędu przy ul. Ptasiej, który już drugą zimę tonie w śniegu, ale za to parking dla pracowników tuż przy urzędzie jest czarny – mówi pani Beata, która zwróciła się do nas z prośbą o interwencje w tej sprawie. Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej UM tłumaczy, że parking jest odśnieżany na bieżąco, ale ręcznie i na tyle, ile jest to możliwe. – Zaparkowane tam pojazdy uniemożliwiają odśnieżanie maszynami – mówi naczelnik.

Pani Beata mieszka nieopodal górnego parkingu przy ul. Ptasiej w Jeleniej Górze. Jej zdaniem, problem śniegu zalegającego na parkingu trwa od czasu jego wybudowania.

- Co roku zarówno okoliczni mieszkańcy, którzy zostawiają tu swoje samochody, jak i klienci urzędu brodzą w śniegu po kolana i zakopują się, bo nikt tego górnego parkingu nie odśnieża – twierdzi pani Beata. – W niedzielę maszynowo odśnieżony został cały parking przy urzędzie miasta, a tego górnego parkingu nawet nie ruszono. Kiedy dzwonimy do urzędu, tłumaczy nam się, że to przez auta, które tam stoją, ale to nie prawda. W niedzielę na parkingu stał jeden samochód. My,mieszkańcy, odśnieżamy sami miejsca parkingowe dla siebie, ale chodzi nam o udrożnienie przejazdu, bo teren parkingu jest za duży, żebyśmy go sobie sami odśnieżali. Wystarczyłby jeden przejazd odśnieżarki – dodaje jeleniogórzanka.

Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Obsługi Technicznej Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze tłumaczy, że górny parking jest odśnieżany ręcznie, bo zaparkowane tam samochody uniemożliwiają usuwanie śniegu odśnieżarką.

- Kiedyś ktoś próbował nas oskarżyć o uszkodzenie samochodu odśnieżarką, dlatego teraz w ogóle nie wpuszczamy tam sprzętu mechanicznego – mówi Tomasz Dumycz. – Parking jest odśnieżany, o czym świadczą usypane tam hałdy śniegu. Tam cały czas stoją auta i ciężko jest odśnieżać pod nimi. Zwrócę jednak uwagę pracownikom by ten śnieg, który jest możliwy do usunięcia, został dokładnie wybrany – dodaje naczelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
999
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group