Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8072
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy Jeleniej Góry: Co tak śmierdzi?

Środa, 27 sierpnia 2014, 8:41
Aktualizacja: Czwartek, 28 sierpnia 2014, 7:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy Jeleniej Góry: Co tak śmierdzi?
Fot. Angela
– Tyle mówi się o inwestowaniu w jeleniogórską oczyszczalnię ścieków, a w ostatnim dniach znowu śmierdziało z niej w całym mieście – skarżą się jeleniogórzanie. – Cuchnęło od ul. Grunwaldzkiej, po Rynek i Zabobrze. Czy w końcu ktoś coś z tym zrobi? – pytają. Prezes spółki Wodnik wyjaśnia skąd fetor. Zapewnia, że docelowo zwiększy się liczba plastrów maskujących nieprzyjemny zapach i odpowiada na pytanie, czy jest szansa na szersze działanie w tym zakresie.

Nieprzyjemny zapach był szczególnie odczuwalny w sierpniu br. – Pewnie znowu doszło tam do jakieś awarii – pisali nasi Czytelnicy.

Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik, odpowiada jednak, że żadnej awarii w oczyszczalni ścieków nie było. – Uciążliwy zapach pojawia się podczas zmiany ciśnienia, na które wpływu niestety nie mamy wpływu – wyjaśnia.

– Zwiększamy i nadal będziemy zwiększać liczbę plastrów maskujących nieprzyjemny zapach, ale to nie rozwiąże problemu w stu procentach. Zdajemy sobie sprawę, że jest to uciążliwość dla mieszkańców, ale ktoś podjął decyzję o wybudowaniu oczyszczalni ścieków zaledwie 800 metrów od centrum miasta i tego nie zmienimy. Obecnie musimy dokończyć kanalizowanie miasta, bo tego wymagają od nas przepisy unijne. Zakończyliśmy już to zadanie na Osiedlu Robotniczym, ulicy Karola Miarki i Nadbrzeżnej. Odbiory trwają na ul. Cieplickiej i Osiedlu Pomorskim, a do przyszłego roku potrwają prace w Sobieszowie. Po zakończeniu całego zadania – czyli w 2016 roku zabierzemy się za kolejne inwestycje w oczyszczalni, tym razem na osadnikach. Od trzech lat nie mamy już tego problemu w kompostowni, bo udało się go technologicznie rozwiązać. Takie samo zadanie czeka nas teraz. Z udziałem ośrodków naukowych musimy znaleźć rozwiązanie technologiczne, a w 2016 roku rozpocząć jego wdrażanie – dodaje prezes spółki Wodnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group