Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6424
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Goduszyna rozczarowani władzami miasta

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 21 maja 2013, 6:52
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2013, 7:47
Autor: Org
Fot. Organiatorzy
Ponad 70 osób z Goduszyna i kilka osób z Cieplic, Sobieszowa i Jeleniej Góry wzięło udział w spotkaniu z prezydentem Marcinem Zawiłą i przedstawicielami Rady Miejskiej z okręgu. Spotkanie, tak jak w ubiegłym roku, organizowało Stowarzyszenie Goduszyn. – Problemy, które poruszono, niestety pomimo wcześniejszych obietnic i deklaracji ich rozwiązania przez władze, pozostały bez zmian – mówi Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia.

Spotkanie rozpoczęto od dyskusji na temat nierównego podziału pieniędzy na Goduszyn i pozostałe dzielnice miasta.

- Porównując nawet liczbę mieszkańców, to nakłady te znacznie odbiegają od średniej – wyjaśnia Robert Obaz. - A Goduszyn jest jedynym osiedlem, w którym nie zrealizowano żadnego zadania przy współudziale środków z UE – dodał.

Wielkie oburzenie mieszkańców, a szczególnie młodzieży, wzbudziła decyzja władz o zabraniu pieniędzy na realizację boiska wielofunkcyjnego w Goduszynie. Dla przypomnienia - Stowarzyszenie Goduszyn czynnie włączyło się w wypracowane koncepcji zagospodarowania terenu przeznaczonego na cele sportowo-rekreacyjne i razem z władzami miasta walczyło o statuetkę „Super Samorząd” właśnie za to zadanie.

- Niestety, pomimo deklaracji prezydenta w ubiegłym roku i podpisania porozumienia, że boisko zostanie sfinansowane częściowo z budżetu na rok 2012, a częściowo 2013, boiska nie będzie i nikt z obecnych nie był w stanie powiedzieć, kiedy jego budowa zostanie rozpoczęta i zakończona – skarży się Robert Obaz.
W zamian za to, Marcin Zawiła deklarował, że zdobędzie pieniądze, już złożył projekt w tej sprawie na plac zabaw i zewnętrzną siłownię, jednak mieszkańcy zawiedzeni brakiem boiska stwierdzili, że uwierzą dopóki inwestycja nie zostanie zrealizowana.

Poruszano też temat budowy chodnika na całej długości ulicy Goduszyńskiej.
- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami miała się ona zakończyć jeszcze w tym roku, a tu niestety znów termin odwleczono w przyszłość – mówią mieszkańcy. - Do końca maja ma powstać chodnik do Kościoła, do końca Goduszyńskiej brakuje go jeszcze na odcinku 600 metrów – dodają.

Mieszkańcy Goduszyna poruszali także problem budowy ronda na skrzyżowaniu Goduszyńska - Lubańska – Trasa Czeska.

- Wniosek o budowę poparty podpisami 2500 mieszkańców został przekazany dwa lata temu i do dziś cisza – mówią. - Chyba jedynym i słusznym rozwiązaniem tego problemu będzie blokada drogi, tak jak uczyniono to na ul. Spółdzielczej, ponieważ pokojowe, poparte zaufaniem społecznym i dbałością o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i turystów rozwiązania są mało przekonujące – dodają.

Mówiono również o braku gazociągu i tutaj uzgodniono, że do 15. czerwca Stowarzyszenie przekaże listę chętnych, którzy chcieliby korzystać z usług spółki gazowniczej. Wspomniano o kanalizacji i przydomowych oczyszczalniach ścieków, ponieważ ten temat też był poruszany na wcześniejszych spotkaniach. Zwrócono uwagę na koszty odbioru śmieci w Jeleniej Górze, które są znacznie wyższe, niż w pozostałych miastach, a algorytm ich obliczania znacznie odbiega od pozostałych gmin w Polsce.

- Poziom niezadowolenia mieszkańców Goduszyna z prowadzonych, a w zasadzie nieprowadzonych inwestycji jest duży, a rozgoryczenie z powodu zaniechania budowy boiska ogromne, co nie oznacza, że złożyli broń i nie będą walczyć o obiecane im inwestycje! – mówi Robert Obaz.

- Sami dają dużo od siebie, przedstawili konkretny projekt szlaku turystycznego łączący Goduszyn z Cieplicami i Perłą Zachodu, sprzątają tereny, po których ma ten szlak przebiegać. We współpracy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba odsłaniają punkt widokowy na Skalicy i głośno chwalą współpracę z Karkonoskim Parkiem Narodowym i Wydziałem Kultury i Turystyki, zarządzanym przez Irenę Kempisty. Oczywiście, w wielu sprawach bardzo pomocni są urzędnicy miejscy, za co im dziękujemy, jednak niedotrzymywanie obietnic, łamanie podpisanych porozumień, brak terminowej realizacji planowanych inwestycji i jasnego określenia kierunku rozwoju tej dzielnicy powoduje duże niezadowolenie mieszkańców z władzy – dodaje Robert Obaz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~doryc 21-05-2013 8:32
A Pan Prezydent dalej nie chce widzieć nie zadowolenia.....
~` 21-05-2013 8:38
Przyjaciele, Rzymianie, Rodacy ! Co jest potrzebne aby człowiek się obudził i znów zaczął trzeźwo myśleć ? Odpowiedź jest prosta porządny kopniak.... Władza w Polszy to nie jest przyjaciel tylko MAFIA która sciąga haracze które później są zużywane przez ich familie, weźcie sprawy w swoje ręce i nie patrze się na tych synów z zamtuza bo to jest bezcelowe.
~18 sqandal 21-05-2013 9:28
a czego się spodziewaliście mieszkańcy Goduszyna po tej wladzy . Jedynym wyjściem to jest odlączenie się od Jeleniej Gory , bo ratusz nic Wam nie da , a jako mieszkancy miasta placicie większe podatki , zresztą tu potrzebne są zdecydowane kroki a nie jakieś bez owocne spotkania które nic w efekcie nie daja .
~mm 21-05-2013 9:45
W porozumieniach nie chodzi o to aby ich dotrzymywać tylko mieć spokój na dłuższy czas, niestety prezydent nauczyciel historyk nie nadaje sie jako zarządca miasta, taka jest prawda, w sejmie mógł nic nie robic i nikt tego nie zauważał.
~n/n 21-05-2013 9:46
pamiętajcie że nikt wam tyle nie da co zawiła i papaj obieca , zresztą jak całe "po"
~hłe 21-05-2013 9:52
To jeszcze istnieją tacy naiwniacy że chcą z tym niewiarygodnym osobnikiem razmawiać ?
~ 21-05-2013 9:56
ciekawe ilu ludzi poprawilo stan wątroby po wylaniu zółci na tym spotkaniu, a durnota nie wie ze gdyby postawila jakis obiadek z deserem dobrym cygarem i koniaczkiem wiecej by zyskala, a tak golodupce pogadali i tyle co na wątrobie ulzyło
CН.W.D.P. 21-05-2013 10:02
O GODZINIE 09:56 POJAWIŁ SIĘ ROZSĄDNY GŁOS WŚRÓD KOMENTARZY... SAM BYM CHCIAŁ UMIEĆ TAK MĄDRZE GADAĆ.
~Bolinski 21-05-2013 10:05
Pytanie do kogoś ze Stowarzyszenia. Szanowni Państwo - do kogo należy odcinek drogi łączącej Goduszyn z Siedlęcinem? Czy podejmowaliście Państwo jakieś działania w celu wykonania jego naprawy? Nie jestem z Jeleniej Góry - przyjeżdżam tu na wczasy co kilka lat, (teraz sanatorium). Zawsze kiedy jestem w Cieplicach korzystam z tej drogi, to co zobaczyłem tego roku to nieprawdopodobny skandal i jaskrawy przykład lekceważenia mieszkańców i przyjezdnych. Żałosne! Pozdrawiam i życzę wytrwałości w Waszych działaniach. P.B.
~ 21-05-2013 10:15
70 osób? Na zdjęciach jakby mnie.
~old town 21-05-2013 10:54
Odłączyć te wszystkie sztucznie przyczepione wioski od Jeleniej Góry i po sprawie,niech sami sobie sołtysów wybierają.Jedyne rozsądne granice miasta byly po wojnie dopóki towarzysze nie wpadli na pomysł sklejania pseudo metropolii z wsi i miasteczek.
~ad 21-05-2013 10:54
prezydent Complex 170 tys zł zarobku w 2012,by żyło się lepiej :)
~Kiki70 21-05-2013 11:07
SAMI GO WYBIERALIŚCIE " JELENIA GÓRĄ!!!!!! " Hasło Wyborcze !!!!!!! trzeba było zostać przy byłych władzach gdzie były widoczne efekty a chcieliście Lepiej to macie co z tym REFERENDUM ???
Robert_Goduszyn 21-05-2013 11:34
do ~Bolinski Kilkukrotnie wnioskowaliśmy o remont tej drogi, faktyczne w tym roku stan jest fatalny. Sami od siebie nie jesteśmy w stanie jej wyremontować. Nasi radni zamiast wnioskować o remont, chcieli nadać nazwę. Poprosiliśmy, żeby najpierw wyremontować, a później wspólnie przetniemy wstęgi wraz z nadaniem nazwy - efektu niestety nie widać. Pozdrawiam - Robert
~"56+" 21-05-2013 11:55
jakie zniesmaczenie i nuda na obliczu władzy
~Ala 21-05-2013 11:56
Potwierdzam słowa Kiki70 Było dobrze to sobie wybraliście Zawiłę. My starsze pokolenie wiedzieliśmy kto to, ale młodzi dali się nabrać na kłamliwe słówka.
~Pan Talon 21-05-2013 11:58
Goduszyn chce wszystko na już!!!! Teraz i wszystko. Dlaczego chodnik? Od razu estakadę poproszę!!!A do tego metro do centrum.
~Stasio 21-05-2013 12:12
A co wy tam wiecie . Narzekacie i tyle , sami siobie ich wybraliscie przeciez . Jaki pan taki kram , zadupie i tyle . To jest przeciez wazniejsze dla was , przeczytajcie ...Jeszcze do niedawna w mediach spekulowano na temat kryzysu w związku Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Tymczasem sprawa prezentuje się zupełnie inaczej: już wkrótce rodzina aktorki i tancerza powiększy się! Okazuje się bowiem, że Kasia jest w ciąży. To was bardziej interesuje , wy nie dorosliscie do tworzenia samych siebie , wam trzeba wszystko podac na tacy . Wy nie macie szacunku do siebie i do innych . Platne toalety dla klientow urzedu ? A kto na ten urzad placi jak nie wy ? Pozwalacie na to bo jestescie ulomni , nie piszac glupi . Nie zal mi was, macie to co wybraliscie . Polacy .Ku.. co za porazka ?
~ 21-05-2013 12:26
Stasiu , naprawdę Kasia w ciąży ? z kim? Z Hakielem ? A skąd wiesz ?Popacz Stasiu, POPACZ stasiu, ty tam w Chalatkowie o tym wiesz, a ja w tej Polsce nie...Generalnie ***** mnie to obchodzi , kto i z kim a nawet gdzie się rozmnożył, bo wiesz pewna jest tylko mama bo z tatą to, różnie bywa...Tobie nas nie żal, widzisz jaki ty z z ly człowiek, ja jestem lepszy człowiek ja tobie wspólczuję slabego hipokampu w globusie.
~wyborca 21-05-2013 12:32
po co w ogóle rozmawiacie z tym człowiekiem? czy ktoś w ciągu jego prezydentury doczekał się czegoś dobrego dla tego miasta? to jest największa porażka Jeleniej Góry i nigdy to miasto nie miało tak dużej ilości ludzi którzy uciekają bo nie widzą tutaj przyszłości.
~waceczek 21-05-2013 12:42
zobaczcie na 5 zdjęcie jak siedzi \"presidente\". jak można tak rozmawiać z wyborcami. podparł się jakby z kumplami na piwie siedział. już jakiś czas temu zauważyłem że presidente ze znurzeniem ogromnym siedzi na wszelakich spotkaniach z plebsem. po co nam taki presidente?
~kloss 21-05-2013 12:47
mieszkańcy Goduszyna weźcie udział w referendum i pogońcie zawiłę,papaja i innych cwaniaczków co mają wszystkich w d...
~darojg 21-05-2013 13:01
komentarz do zdjęcia nr 5 "Czego Oni ode mnie ..... chcą"
~wen 21-05-2013 13:07
A w sąsiedztwie ujęcia wody koło lotniska zakopują śmiecie, częsci z rozebranych samochodów oraz wszelkie filtry powietrza olejów a władza udaje że nic nie wie. Firma która to realizuje otrzymuje pieniądze za dyskrecję. A gdzie straż miejska?
~ 21-05-2013 13:20
do ~Bolinski Kilkukrotnie wnioskowaliśmy o remont tej drogi, faktyczne w tym roku stan jest fatalny. Sami od siebie nie jesteśmy w stanie jej wyremontować. Nasi radni zamiast wnioskować o remont, chcieli nadać nazwę. Poprosiliśmy, żeby najpierw wyremontować, a później wspólnie przetniemy wstęgi wraz z nadaniem nazwy - efektu niestety nie widać. Pozdrawiam - Robert
~do wen 21-05-2013 13:58
13:07 | ~wen | Jak wiesz że tak robią to czemu nie złożysz zawiadomienia do Prokuratury?
~do stasio 21-05-2013 14:33
czy stasio to havanagila? Ty nieźle masz beret zryty
~Boliński 21-05-2013 14:52
Dziękuję za wiadomość Panie Robercie. Życzę Wam dużo szczęścia i wytrwałości w tej nierównej walce. Mieszkacie w pięknej okolicy! Jak zdrowie pozwoli jeszcze tu wrócę. Pozdrawiam
~Patriot_1 21-05-2013 15:15
widok tych min bezcenne, statystycznie biorąc jakieś 30% to sfrustrowane lemingi...oj jak mi przykro. Mam nadzieję że się budzicie. http://www.stopzawila.republika.pl/referendum_lista.pdf drukuj zbieraj polecaj!
~M. Kaflik 21-05-2013 15:19
"Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór" - tak kończy się pomału dramat w kilku aktach "Jelenia Górą" oraz "by ludziom żyło się lepiej". Bez term i boisk, za to z bałaganem. Bez turystów, za to z wydziałem dialogu. Z podwyżką na starcie dla mgr Marcina Zawiły i żeby było sprawiedlie - z podwyżkami dla wszystkich mieszkanców - wody, śmieci i czynszów. A nam brakuje już tylko 2500 podpisów pod wnioskiem o referendum. To jak będzie ? - pomożecie?
~zdziwiony 21-05-2013 15:29
a gdzie te 70 osób? na zdjęciach napewno ich nie widać
~gt 21-05-2013 15:55
Ale z boiskiem to przeginacie przecież można zrobić to własnym sumptem ,chyba że chcecie stadionu takiego jak narodowy. Jeśli jest odpowiedni teren i chętni to można zrobić fajne boisko bez łaski urzędu. Bądżcie realistami przecież wkrótce nie będzie pieniędzy na emerytury dla nas szaraków a Wy tu z stadionem wyjeżdżacie.
~jan 21-05-2013 16:35
A na czym miałaby polegać ta "świetnie układająca się" współpraca Goduszyna z Karkonoskim Parkiem Narodowym, który zaczyna się kilkanaście kilometrów od Goduszyna, po drugiej stronie Kotliny Jeleniogórskiej? Albo jest tak, że dyrektor Raj, "świetny gospodarz" wszędzie, tylko nie na swoim, znowu pcha łapska nie tam, gdzie powinien, albo współpraca jest czysto wirtualna, co może sugerować, że tak też wygląda "współpraca" Goduszyna z innymi podmiotami.
~DJ 21-05-2013 17:16
A kto to w ogóle do miasta przyłączył i miastem nazwał.Goduszyn ma tyle wspólnego z Jelenią co Kąty z Wrocławiem.
~Ryś z Klanu 21-05-2013 17:29
Tak jak przewidziałem.Ja Pan Prezydent mówi,że obieca to znaczy,że mówi.
~4latawplecy 21-05-2013 17:36
Trzeba było myśleć wrzucając kartkę wyborczą do urny.
~jelgór 21-05-2013 18:55
goduszyn nie może mieć wygórowanych żądań, w końcu tam mieszka 300 ludzi, a na takim zabobrzu 30000! uczciwie byłoby dać 5 % tego co dla zabobrza, a i to z handicapem w imię zrównoważonego rozwoju
~P. Kaflik 21-05-2013 19:17
Popieram...Polacy pilnujcie dzieci, samo pilnowanie portfeli już może nie wystarczyć. Arogancja i buta władzy, która de facto jest utrzymywana z naszych podatków przekroczyła, już chyba punkt kulminacyjny, a obywatele, zwłaszcza ci najbiedniejsi są coraz bardzie sfrustrowani. Przed rewolucją, francuscy arystokraci budowali wytworne pałace i nie widzieli (nie chcieli) dostrzec, że ich poddani umierają z głodu, jak wiadomo nie skończyło się to dla nich zbyt dobrze…
~s. 21-05-2013 20:29
Wyborców można podzielić na trzy grupy. Pierwsza, byli na wyborach, głosowali na obecną opcję, nie mogą narzekać - mają to na co czego pragneli. Druga grupa, nie byli na wyborach, nie głosowali, więc niech nie będą śmieszni i też milczą - mają to na co przyzwolili. Trzecia, byli na wyborach, głosowali, ale ich kandydaci nie wygrali. Tylko oni mają naturalne prawo krytykować i obecne władze, i tych co dopuścili niewydolnych do władzy. Prawie osiem lat obecnej opcji politycznej i z roku na rok jest gorzej, wystarczy, niestety nie sprawdzili się i muszą odejść.
~@ 21-05-2013 20:35
A mnie się podoba znudzony Miłosz schowany za słupkiem!
~turysta 21-05-2013 21:51
mało na tym spotkaniu mieszkańców a miasto na wszystko na już nie ma pieniędzy musi dzielić budżet tym bardziej ,że środki unijne to także wkład własny pieniężny miasta. W wielu gminach borykają się z bezrobociem, z brakiem pieniędzy na wszystko z firmami, które bankrutują nie dokańczając inwestycji. Nie można patrzeć na wszystko poprzez pryzmat wielkich miast. Łatwo mówić
~goduszynianka 21-05-2013 22:04
Ty Kaflik to się nie wymądrzaj, wystarczająco już się skompromitowałeś, ... z Cieplic.
~kalafior 21-05-2013 22:05
Żadnych więcej POwskich prezydentów !!!
~patison 21-05-2013 22:30
Panie Marcinie Kaflik, czy aby na pewno ten z Cieplic? -nie będziesz miał mojego głosu:)))
~pu 21-05-2013 22:45
na zdjęciach same kulfasy a obszarnik Rudolf lage kładzie na wiochę i zapi....ala w polu po nocach i nikt z wiochy nie chce mu pomóc!!!!!!!!!!!RATUNKUUUU pomóżcie chłopu!!!!!!!!!!
~ 21-05-2013 22:57
Panie Complex zlicytuj swój czerwoniutki sweterek na czesć i chwałę mieszkańców Goduszyna, aby rośli w siłę i żyło się im dostatniej!
~łubudubutoja 22-05-2013 0:53
Miasto bankrut>>Fundusze unijne. Koniec z finansowaniem parków wodnych i stadionów Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13948642,Fundusze_unijne__Koniec_z_finansowaniem_parkow_wodnych.html#BoxBizTxt#ixzz2TyCg93cP
~Godudszyn 22-05-2013 1:20
Znowu to samo... Stowarzyszenie Goduszyn rusza na bitwę o kasę. Po co... Kasy nie ma a są poważniejsze wydatki w mieście. Panie Obaz odpuść sobie te propagandowe hasełka o równości Goduszyna. Wiemy jak jest naprawdę, sam po cichu masz inne zdanie na temat budowy chodnika i innych rzeczy. Jeśli chcesz mieć pieniądze na swoje prywatne ambicje to znajdź inne źródła finansów.
~zenek blus 22-05-2013 7:54
Zawiła i Papaj to impotenci w działaniu. Nic im nie wychodzi oprócz włosów.Papugi pleciugi , gadają a nic nie robią. Termy, stadion na Złotniczej, stadion na Podchorążych, fontanna przy baniakach, pseudo-galerie i hipermarkety(obozy pracy za grosze), park Zdrojowy to wytryski ich nieudolnej pracy.Tylko referendum rozwiąże ta klikę. Do muzem z nimi. Wysłać ich na bezrobocie i do urzędu pracy po oferty za 1200 netto.
~rozsądny 22-05-2013 16:01
Jędraszko i Kaflik - kolejni, którzy próbują dorwać się do koryta, wykorzystując negatywne nastroje mieszkańców Jeleniej Góry. Jacy z nich "specjaliści" - to już pokazali. Jeden jest z zawodu... bezrobotnym, drugi zbłaźnił się całkowicie jako prezes stowarzyszenia "Miłośnicy Cieplic". Chcielibyście takiego prezydenta? Ja nie.
~jeż do 16;01 22-05-2013 21:21
ten rozsądek to rodem z Ratusza
~ 22-05-2013 22:52
Kaflik się zaangażował w zbieranie podpisów za referendum bo zwęszył interes i chce się dowartościować, ale to nie znaczy ze ma szansę zostać prezydentem. Broń Boże. To już lepiej niech dalej rządzi Zawiła.
~Antoni 23-05-2013 1:25
A skąd wiecie, że Kaflik z Jędraszko nie wpadli na cwany pomysł, żeby zebrać wasze dane osobowe, pesele itp. i się z nimi ulotnić? Takie * do wszystkiego są zdolne. A dane osobowe są dzisiaj cenne. Jak myślicie, skąd dwaj bezrobotni mają kasę na samochód, komputery, wydruki, koszty całej akcji etc.? Może ktoś ich sponsoruje, a oni odwalają czarną robotę dla jakiegoś byznesmena, może sami z własnej inicjatywy zbierają dane osobowe mieszkańców pod przykrywką referendum, a potem opylają je zainteresowanym. Nie popieram Zawiły, ale mówię NIE wszelkim podejrzanym typom i nie złożę podpisu w tym pseudoreferendum. Przezorny zawsze ubezpieczony, moi znajomi myślą tak samo.
~gość II 23-05-2013 14:07
Zawiłą musi odejść.
~gość III 23-05-2013 21:47
Kaflik jeszcze szybciej.
~gość IV 24-05-2013 3:17
A Jędraszką najszybciej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group