Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4051
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy: Co z ulicą Elewów i naszym osiedlem?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 listopada 2013, 7:40
Aktualizacja: Czwartek, 28 listopada 2013, 7:22
Autor: Angela
Fot. Angela
– Tak wygląda ulica Elewów po obiecanym remoncie, którego nie było – pokazuje nam ogromne dziury w jezdni Rafał Hobgarski. – Ulice naprawiono doraźnie przy wjeździe, a tu ludzie nie mają jak wjechać autem – dodaje. Na informację o realizowanej w tym miejscu inwestycji przez spółkę Wodnik, mieszkańcy twierdzą, że nikt ich o tym nie poinformował. Tak, jak o wielu innych sprawach związanych z ich osiedlem.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, od lat toczy się spór Miasta z Agencją Mienia Wojskowego o własność ulic na Osiedlu pod Jeleniami. Agencja nie poczuwa się do obowiązku utrzymania dróg, bo twierdzi, że należą one do Miasta. Władze Jeleniej Góry udowadniają natomiast, że teren jest Wojska, a mieszkańcy pytają, kto zajmie się remontem ulic, budową oświetlenia i gdzie mają stawiać swoje samochody.

Po licznych pismach i pikietach mieszkańców osiedla, Miasto podjęło decyzję o remoncie ul. Kazimierskiego, na której Kółko Rolnicze Siedlęcin zdarło wierzchnią warstwę podziurawionego asfaltu odkrywając betonowe płyty. Połatało też fragment tej jezdni tuż przy bramie wjazdowej oraz ul. Kadetów. Prace zakończono w październiku.

- To co zrobiono na drogach wjazdowych na osiedle było wybiórczym działaniem doraźnym – mówi Rafał Hobgarski, który działa w imieniu wspólnot z Osiedla Pod Jeleniami. – Nie tknięta została ulica Elewów. Nikt o niej nie pamięta, bo jest ona schowana trochę głębiej, ale tu również mieszkają ludzie – dodaje jeleniogórzanin.

Tymczasem Miasto informowało, że na tej ulicy do końca roku będą pracować ekipy Wodnika. Miejska spółka buduje tam nowe przyłącza i modernizuje istniejące. Jak zapewnia prezes Wojciech Jastrzębski, prace mają zakończyć się do końca roku, a spółka nie odbuduje ulicy, ale naprawi jej nawierzchnię „w sposób trwały”. To oznacza, że zniknął dziury, ale na nowy asfalt trzeba będzie poczekać.

- Nas nikt o tym nie poinformował – twierdzą mieszkańcy Osiedla pod Jeleniami. – Nie wiedzieliśmy jaki jest zakres prac, termin zakończenia. – Tak, jak nie wiemy, gdzie mamy stawiać swoje samochody, bo tereny pierwotnie wyznaczone jako miejsca parkingowe – w tym plac defiladowy - najprawdopodobniej zostały sprzedane. Agencja zagrodziła słupkami miejsca parkingowe przy budynkach. Miasto ma prawo pierwokupu tych terenów za 20 procent, ale nie chce nam pomóc. O niczym się nas nie informuje, o nic się nas nie pyta. Usłyszeliśmy już, że władze Miasta mają nas dość, ale my się nie poddamy. Nie odpuścimy tematu, bo tu mieszkamy, płacimy do Miasta podatki. Oczekujemy współpracy i rozmów, jasnej informacji „co dalej”. Przed remontem wyszliśmy na ulicę, by protestować. Nie pozostawiono nam wyboru. Prezydent, który nie chce już z nami rozmawiać, kiedyś zapewniał, że w przyszłym roku mają pojawić się unijne pieniądze na remont terenów pokoszarowych. Mamy nadzieję, że Miasto o nie powalczy i zrobi kompleksowy remont tych ulic razem z oświetleniem. Najbardziej liczymy jednak na to, że władze Jeleniej Góry zaczną nas traktować jak partnerów do rozmów i wspólnego rozwiązywania problemów – dodaje Rafał Hobgarski.

-

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~Uczynny 27-11-2013 8:54
Proponuję zaorać....
Nοstradamus 27-11-2013 9:22
Wodnik prowadzi obecnie BUDOWĘ WODOCIĄGU ... która nazywana jest REMONTEM. Panie Jastrzębski, jesteś Pan zwyczajnym oszustem, przy okazji kopania pod ka...lizację wymieniacie całe kilometry rur wodociągowych. Tych rur nie będzie w żadnych mapach bo nie ma POZWOLENIA NA BUDOWĘ, takimi NIELEGALNYMI DZIAŁANIAMI narobi Pan kłopotów w przyszłości. Część NIELEGALNYCH PLACÓW BUDOWY została zgłoszona do odpowiednich władz inspekcji budowlanych.
~Gość 27-11-2013 9:47
Jak temu panu dziury przeszkadzaja to zmienic adres zamieszkania i pretensje slac do Agencji Mienia Wojskowego bo to jest ich teren ,a nie do miasta .
~DO 9:47 27-11-2013 10:33
......"Jak już wielokrotnie pisaliśmy, od lat toczy się spór Miasta z Agencją Mienia Wojskowego o własność ulic na Osiedlu pod Jeleniami."A Rafał ma rację czas ukrócić taką spychologię.
~Mareczek 27-11-2013 10:45
Szanowni mieszkańcy tego osiedla! Zapamiętajcie sobie, że dopóki miastem zarządza bibliotekarz po KUL - u i rada miasta z takimi gwiazdami, jak Sarzyński, czy patronowy pomysłodawca Ładziński, nic się nie zmieni, nic nie poprawi, wręcz przeciwnie, życie będzie coraz droższe i z poważnymi utrudnieniami.
~ 27-11-2013 10:53
A Lomnicka? jeszcze piekniejsza.
~dj 27-11-2013 11:04
najpierw rzucili się na mieszkaniową "okazję" powstałą w ruinach koszar z poniemieckich czasów a dziś foch do całego świata że nie jest tam tak jak na willowym osiedlu los angeles.
~czegoś 27-11-2013 11:11
tu nie "łapię" (?) Kto komu sprzedał budynki i teren - Agencja Mienia Wojskowego - komu? Budynki (mieszkania) - komu? Kto zarządza tym wszystkim? Życzę powodzenia w rozwiązaniu problemów
~iza 27-11-2013 11:31
to samo jest z osiedlem Pomorskim po zrobionej ka...lizacji nie do końca, zerwano nam na ul. Gdańskiej połowe aswaltu ,jest wyrwa studzienki są na wierzchu, nie mają się samochody jak wyminąć, strach pomyśleć co będzie w zimie i to jest dobre zarządzanie funduszami w Polsce tylko na tym dobrze moga zarobić mechanicy a my mieszkańcy stracimy
~ 27-11-2013 12:15
Kupujac mieszkania było uregulowac sprawe dojazdu do posesji a nie teraz czepiac sie że to miasto ma budowac droge.
~ 27-11-2013 13:19
aswalt:-)
~;-( 27-11-2013 13:25
Witam , mam ogromna prośbę, proszę bardzo aby osoby które nie mają pojęcia o sytuacji prawnej terenów położonych na terenie Osiedla Pod Jeleniami aby podarowały sobie komentarze które świdczą o ich braku wiedzy ale także o braku kultury dyskusji, komentarze typu : " wiedziały gały co brały" są naprawdę poniżej godnośći,zapewniam Państawa że każdy mógł sie znaleźć w podobnej sytuacji i nie każdy jest prawnikiem i widzi we wszytkim przekręt kupując swoje pierwsze mieszkanie, po prostu sie cieszy że je ma, a po latach wychodzą "babole" które nie są winą mieszkańców.Jest takie powiedzenie : jakby człowiek wiedział że upadnie to by usiadł, więc jakby była wiedza że coś jest nie tak napewno byłaby reakcja. Pozdrawiam kochanych malkontentów na których zawsze można liczyć, niestety.
~city driver 27-11-2013 13:31
Nie każdy mogł się znaleźć w czarnej .... Miasto miało daleko i głęboko problem ulic, bo nie pomyślano zawczasu i te ulice traktowano jako drogi wewnętrzne, ALE NAZWY ULIC NADANO hahahaha. Totalna żenada.
~kkkkk 27-11-2013 14:26
kurcze, jako mieszkaniec Jeleniej Góry stanowczo protestuję przeciwko finanowaniu dróg prywatnych przez Maisto. Nosi to cechy niegospodarności, wydatkowania pieniędzy Mista na cele, któe nie sa zapisane w budżecie. czy ktoś się zastonowił, że pieniędze wydawane przez miasto na naprawę dróg nalezących do innego podmiotu to marnotrawienie publicznej kasy? Kto jest za o odpowiedzialny? Imiennie, kto decyduje o wydawaniu pieniędzy Miasta na drogi, które do miasta nie należą? prosze w następnym artykule dot. tych dróg o podanie tej informacji bądź wskazania, gdzie w budżecie są zapisy o wydaniu pieniędzy na ten cel?
~ 27-11-2013 14:40
ZWYKLY OBYWATEL W TYM KRAJU POSTRZEGANY JEST JAKO ARMATNIE MIESO. Co dziwic sie takim oszustwom by zamknac buzki na czas czegos waznego w mafii PO. Od tuska po sa "dol" klamstwo jest ich codziennoscia i chlebem powszednim. POplatane drogi dziwnej gospodarki prowadza tylko do ich kont bankowych jak pempowina. Ludzie nie licza sie w zadnym calu ich dzialan. Niby demokracja... ale tylko dla swer samozwanczo nazwanych eliternymi.
~ 27-11-2013 15:33
Zamiast marudzić na jelonce ,mieszkańcy Elewów powinni wziąć kilofy i łopaty w dłoń i sami ze śpiewem na ustach wybudować sobie wymarzoną drogę, a nie rzucając się jak sępy na tanie mieszkania(bo zabraknie..)teraz narzekają .DO ROBOTY nieroby....
~18 sqandal 27-11-2013 15:36
..... a mnie tam podobają się te dziury ( w Jeleniej Dziurze ) to takie , przyziemne > a komu przeszkadzają to proste , zamiast autkiem , piechotka , idzie te dziury ominąc bezbolesnie
~Mistrzunio 27-11-2013 17:44
a właśnie ja sobie kupiłem terenówkę i mam gdzieś jakie są drogi, i nie narzekam, mój przedmówca napisał dobrze : niech z śpiewem na ustach w jakąś sobotę łopatami wyrównają nierówności zrobią zrzutę nas jakieś płyty czy kostkę brukową i będą mieli w końcu drogę wymarzoną swoją drogę - a jak coś od siebie włożą w jej budowy to i bęa na pewno szanować w przyszłości !!!!!!!!!!
~ 27-11-2013 18:21
Co trzeba mieć w łowie żeby kupić mieszkanie w takim SYFIE, wśród ruin, w tym smrodzie.
~ 27-11-2013 19:52
Nie ma to, jak robić interesy z Agencją Mienia Wojskowego...
~ 27-11-2013 19:57
Te mieszkania w 2006 roku sprzedawano za połowę ceny rynkowej, wtedy nikt z państwa nie patrzył na to, że ulica ma dziury, a myśleliście sobie - potem miasto na pewno to zrobi. Gdy sąsiadka z naszej ulicy, która leży w innej dzielnicy miasta, wielokrotnie nosiła do urzędu miasta petycję z podpisami wszystkich mieszkańców, to za każdym razem otrzymywała odpowiedź, że połowa domów posadowionych na naszej ulicy jest w rękach prywatnych i dlatego nie można remontować naszej ulicy z pieniędzy miasta. My czekaliśmy na remont aż 40 lat. To niech teraz inni też poczekają, bo są dzielnice miasta, które czekają o 20 lat dłużej niż tylko 7 lat, jak jest w przypadku mieszkańców ulicy Elewów.
~ 27-11-2013 19:59
A dziury na naszej ulicy były większe, nawet do tego stopnia, że w okresie wielkiej ulewy nie dało się dostać do domu NA PIESZO, A NIE TYLKO SAMOCHODEM, BO ULICA BYŁA ZALANA NA CAŁEJ SZEROKOŚCI.
~ 27-11-2013 20:00
Na Elewów można dojść na piechotę nawet w czasie ulewy, więc samochód zostawić na miejskim parkingu i hajda na piechotę.
~fan angeli 27-11-2013 20:19
Lubię czytać artykuły red.Angeli dla takich pięknych zdań "To oznacza, że zniknął dziury, ale na nowy asfalt trzeba będzie poczekać."
~Gość 28-11-2013 0:01
do postu z godziny 13,25 to nie pisza malkatenci tylko ludzie ktorzy odlat jezdza po dziurawych drogach w miescie i tez kupili mieszkania swoje pierwsze na osielu ,ale nie na zamknietym nie na wojskowym tylko na zabobrzu i nie remontowane nie przerabiana ,bo wiadomo to co przerabiane to jest zawsze do bani ,z koszar nie da sie mieszkan zrobic jesli ktos tak myslal to grubo sie pomylil ,ale coz glupich nie sieja sami sie rodza ,ja kupilem mieszkanie funkiel nowka z cegly nie plyty i tez sa mankamety wiec je sprzedaje bo nie bede mieszkac w wybrakowanym klocku i radze tym panstwu co to na kadetow mieszkaja zrobic to samo jak im nie pasuje droga ,a nie jeczec i beczec ze dziury w drodze maja .
~stanss 28-11-2013 7:17
"... i naszym osiedlem.." Wiec jak Wasze to sie zabrac do roboty i heja, a nie biadolic do miasta o kase.
~ 28-11-2013 9:29
"To oznacza, że zniknął dziury"...pozal sie Boze nach jelonkowymi Redachtorami.Ja zglaszam sie dobrowolnie: bede pisac za darmo i bezblednie.Informacja dodatkowa: polskich szkol nie konczylam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group