Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11279
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Co z ulicą Elewów i naszym osiedlem?

Środa, 27 listopada 2013, 7:40
Aktualizacja: Czwartek, 28 listopada 2013, 7:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Co z ulicą Elewów i naszym osiedlem?
Fot. Angela
– Tak wygląda ulica Elewów po obiecanym remoncie, którego nie było – pokazuje nam ogromne dziury w jezdni Rafał Hobgarski. – Ulice naprawiono doraźnie przy wjeździe, a tu ludzie nie mają jak wjechać autem – dodaje. Na informację o realizowanej w tym miejscu inwestycji przez spółkę Wodnik, mieszkańcy twierdzą, że nikt ich o tym nie poinformował. Tak, jak o wielu innych sprawach związanych z ich osiedlem.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, od lat toczy się spór Miasta z Agencją Mienia Wojskowego o własność ulic na Osiedlu pod Jeleniami. Agencja nie poczuwa się do obowiązku utrzymania dróg, bo twierdzi, że należą one do Miasta. Władze Jeleniej Góry udowadniają natomiast, że teren jest Wojska, a mieszkańcy pytają, kto zajmie się remontem ulic, budową oświetlenia i gdzie mają stawiać swoje samochody.

Po licznych pismach i pikietach mieszkańców osiedla, Miasto podjęło decyzję o remoncie ul. Kazimierskiego, na której Kółko Rolnicze Siedlęcin zdarło wierzchnią warstwę podziurawionego asfaltu odkrywając betonowe płyty. Połatało też fragment tej jezdni tuż przy bramie wjazdowej oraz ul. Kadetów. Prace zakończono w październiku.

- To co zrobiono na drogach wjazdowych na osiedle było wybiórczym działaniem doraźnym – mówi Rafał Hobgarski, który działa w imieniu wspólnot z Osiedla Pod Jeleniami. – Nie tknięta została ulica Elewów. Nikt o niej nie pamięta, bo jest ona schowana trochę głębiej, ale tu również mieszkają ludzie – dodaje jeleniogórzanin.

Tymczasem Miasto informowało, że na tej ulicy do końca roku będą pracować ekipy Wodnika. Miejska spółka buduje tam nowe przyłącza i modernizuje istniejące. Jak zapewnia prezes Wojciech Jastrzębski, prace mają zakończyć się do końca roku, a spółka nie odbuduje ulicy, ale naprawi jej nawierzchnię „w sposób trwały”. To oznacza, że zniknął dziury, ale na nowy asfalt trzeba będzie poczekać.

- Nas nikt o tym nie poinformował – twierdzą mieszkańcy Osiedla pod Jeleniami. – Nie wiedzieliśmy jaki jest zakres prac, termin zakończenia. – Tak, jak nie wiemy, gdzie mamy stawiać swoje samochody, bo tereny pierwotnie wyznaczone jako miejsca parkingowe – w tym plac defiladowy - najprawdopodobniej zostały sprzedane. Agencja zagrodziła słupkami miejsca parkingowe przy budynkach. Miasto ma prawo pierwokupu tych terenów za 20 procent, ale nie chce nam pomóc. O niczym się nas nie informuje, o nic się nas nie pyta. Usłyszeliśmy już, że władze Miasta mają nas dość, ale my się nie poddamy. Nie odpuścimy tematu, bo tu mieszkamy, płacimy do Miasta podatki. Oczekujemy współpracy i rozmów, jasnej informacji „co dalej”. Przed remontem wyszliśmy na ulicę, by protestować. Nie pozostawiono nam wyboru. Prezydent, który nie chce już z nami rozmawiać, kiedyś zapewniał, że w przyszłym roku mają pojawić się unijne pieniądze na remont terenów pokoszarowych. Mamy nadzieję, że Miasto o nie powalczy i zrobi kompleksowy remont tych ulic razem z oświetleniem. Najbardziej liczymy jednak na to, że władze Jeleniej Góry zaczną nas traktować jak partnerów do rozmów i wspólnego rozwiązywania problemów – dodaje Rafał Hobgarski.

-

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
820
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group