Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4644
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzynarodowa Konferencja Prokuratur

Wiadomości: Region
Czwartek, 20 kwietnia 2017, 7:44
Aktualizacja: 7:59
Autor: Marek Gołębiowski
Fot. Archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wraz z Prokuraturą w Goerliz zorganizowały kolejną już Międzynarodową Konferencję Prokuratur poświęconą Transgranicznemu zwalczaniu przestępczości na polsko – saksońskim pograniczu. Rozpoczyna się dzisiaj (20.04) i potrwa dwa dni.

Tegoroczna konferencja jest podsumowaniem projektu pt.: „Zagrożenia współczesnej Europy z perspektywy prokuratur na polsko – saksońskim pograniczu”. Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Konferencję poprzedziły dwa spotkania robocze w Zgorzelcu i Jeleniej Górze w trakcie, których delegacje prokuratorów z Polski, Niemiec i Czech zdiagnozowały i omówiły zagrożenia w trzech obszarach:
1. Zagrożenia kryminalne w wyniku nielegalnej imigracji;
2. Zagrożenia gospodarcze w wyniku oszustw podatkowych;
3. Zagrożenia tzw. cyberprzestępczością.

Do udziału w konferencji zaproszono I zastępcę Prokuratora Generalnego - prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego oraz prokuratora regionalnego we Wrocławiu Piotra Kowalczyka, a także prokuratorów okręgowych z regionu wrocławskiego.

Udział w konferencji potwierdziły też delegacje prokuratorów z Saksonii z zastępcą Prokuratora Generalnego w Dreźnie i Nadprokuratorem Kierującym Prokuraturą w Goerlitz, a także delegacje prokuratorów z Republiki Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~On 20-04-2017 14:58
Ot, kolejny, g..wniany projekt za unijne pieniądze. Założę się, że koszt organizacji takiego międzynarodowego spotkania jest kilkukrotnie wyższy niż gdyby organizowano to za budżetowe pieniądze. Uważam tak ponieważ wszystko, o czym się tam mówiło, musi być jawne. A praca prokuratur, techniki i metody działania są raczej niejawne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group