Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5905
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Międzynarodowa Konferencja Prokuratur

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 7:44
Aktualizacja: 7:59
Autor: Marek Gołębiowski
Region: Międzynarodowa Konferencja Prokuratur
Fot. Archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wraz z Prokuraturą w Goerliz zorganizowały kolejną już Międzynarodową Konferencję Prokuratur poświęconą Transgranicznemu zwalczaniu przestępczości na polsko – saksońskim pograniczu. Rozpoczyna się dzisiaj (20.04) i potrwa dwa dni.

Tegoroczna konferencja jest podsumowaniem projektu pt.: „Zagrożenia współczesnej Europy z perspektywy prokuratur na polsko – saksońskim pograniczu”. Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Konferencję poprzedziły dwa spotkania robocze w Zgorzelcu i Jeleniej Górze w trakcie, których delegacje prokuratorów z Polski, Niemiec i Czech zdiagnozowały i omówiły zagrożenia w trzech obszarach:
1. Zagrożenia kryminalne w wyniku nielegalnej imigracji;
2. Zagrożenia gospodarcze w wyniku oszustw podatkowych;
3. Zagrożenia tzw. cyberprzestępczością.

Do udziału w konferencji zaproszono I zastępcę Prokuratora Generalnego - prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego oraz prokuratora regionalnego we Wrocławiu Piotra Kowalczyka, a także prokuratorów okręgowych z regionu wrocławskiego.

Udział w konferencji potwierdziły też delegacje prokuratorów z Saksonii z zastępcą Prokuratora Generalnego w Dreźnie i Nadprokuratorem Kierującym Prokuraturą w Goerlitz, a także delegacje prokuratorów z Republiki Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group