Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5280
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miedzianka: „Miedzianka Fest” bez wsparcia z ministerstwa

Wtorek, 19 lutego 2019, 7:19
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 9:58
Autor: WAC
Miedzianka: „Miedzianka Fest” bez wsparcia z ministerstwa
Fot. WAC
Festiwal Reportażu „Miedzianka Fest” znalazł się wśród imprez, które nie uzyskały dotacji z programu na promocję czytelnictwa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czy w tej sytuacji byt imprezy jest zagrożony?

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku na realizację programu promocji czytelnictwa przeznaczyło 5 mln 750 tys. zł, z tego: prawie 750 tys. zł na realizację zadań wieloletnich z lat ubiegłych, 4 mln 250 tys. zł na wydatki w etapie konkursowym, a 750 tys. na zadania rozpatrywane w etapie odwoławczym. Celem programu ma być wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa poprzez dofinansowywanie programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Największe wsparcie - po 250 tysięcy złotych otrzymały: program edukacyjny "Wychowanie przez czytanie", kampania "Cała Polska czyta dzieciom" oraz Ogólnopolskie Targi Wydawców Katolickich. Wiele imprez jednak nie uzyskało z puli programu ani złotówki. Wśród nich też znalazł się (odbywający się od dwóch lat i cieszący się już sporym zainteresowaniem miłośników dobrej książki) Festiwal Reportażu „Miedzianka Fest”.

Jak mówi Aleksandra Gitkiewicz z Fundacji Instytut Reportażu organizującej Festiwal, mimo tych problemów „Miedzianka Fest” na pewno się odbędzie. Co więcej organizatorzy chcą, aby formuła była jeszcze bogatsza i poza spotkaniami z autorami i zwiedzaniem Miedzianki obejmowała między innymi zajęcia warsztatowe.

Nasz wniosek był poprawny pod względem formalnym, dlatego będziemy się odwoływać od decyzji MKiDN – mówi A. Gitkiewicz. - Na pewno przyznanie nam dotacji ministerialnej pozwoliłoby na większy komfort pracy oraz spokojniejsze planowanie imprezy. Jeśli ostatecznie jej nie dostaniemy, czeka nas po prostu więcej wysiłku, aby zgromadzić potrzebne środki.

Według nieoficjalnych informacji, brak wsparcia ministerialnego nie jest jedynym kłopotem organizatorów „Miedzianki Fest”. Wiele wskazuje, że w związku ze zmianami w zarządzie spółki, z finansowania imprezy wycofa się jeden z jej dotychczasowych mecenasów, czyli „Koleje Dolnośląskie”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
8
35%
Smuci
4
17%
Złości
8
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
79
Tak
77%
Nie
13%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group