Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Michał Wójcik przekonywał o jedności

Niedziela, 27 czerwca 2021, 9:02
Aktualizacja: 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Michał Wójcik przekonywał o jedności
Fot. Przemek Kaczałko
Michał Wójcik – były sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, wiceprezes Solidarnej Polski gościł wczoraj (26.06) w Jeleniej Górze, gdzie podczas konferencji prasowej zapewniał, że Zjednoczona Prawica ma się dobrze, co mają pokazywać głosowania. Była też mowa o "Polskim Ładzie".

Konferencję otworzył Józef Rypiński - prezes Solidarnej Polski w okręgu wyborczym nr 1. W spotkaniu wziął też udział senator z prawa i Sprawiedliwości - Krzysztof Mróz, który mówił m.in. o Programie Inwestycji Strategicznych, na który w ciągu 3 lat ma być przeznaczone ok. 100 miliardów złotych.

Program jest kierowany do samorządów każdego szczebla. Wnioski będzie można składać do Banku Gospodarstwa Krajowego od 1 lipca przez 4 tygodnie. Priorytety to inwestycje wodno-kanalizacyjne, niskoemisyjne źródła energii oraz inwestycje społeczne (np. przedszkola, szkoły, żłobki, ścieżki rowerowe) - mówił senator Mróz.

Członek Rady Ministrów dziękował senatorowi za obecność, co ma być dowodem na dobrą współpracę.

Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską bardzo dobrze współpracują. Kilka dni temu głosowaliśmy 3 wota nieufności i wniosek o odwołanie wicemarszałka Sejmu - opozycja przegrała 0:4 i tak jest od 6 lat - zapewniał M. Wójcik, który odniósł się też do kwestii projektu ustawy, dzięki której dyrektorzy prywatnych placówek oświatowych również będą mogli być pociągnięci do odpowiedzialności jako funkcjonariusze publiczni. - Dyrektor szkoły publicznej może być ukarany z art. 231 kk, a ten przepis funkcjonuje w Polsce ponad 20 lat. Nie ma za to odpowiednika w stosunku do dyrektorów żłobków, przedszkoli i szkół prywatnych. Nie może być tak, że opozycja każdy projekt atakuje, manipuluje - dodał zastępca Zbigniewa Ziobry.

Twoja reakcja na artykuł?

9
23%
Cieszy
10
26%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
23%
Złości
10
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group