Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7838
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto zapłaci za zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

Poniedziałek, 30 września 2013, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: UM
– Z budżetu miasta zdecydowaliśmy się pokryć koszty zajęć dodatkowych dla wszystkich dzieci w miejskich placówkach. Każdy przedszkolak ma zagwarantowane dwie godziny takich zajęć w tygodniu. Do końca 2013 r. pochłonie to ponad 31 tys. zł, a do końca czerwca 2014 – ok. 63 tys. zł, łącznie prawie 100.000 zł.

- Służby oświaty dokonały analizy, które zajęcia cieszyły się największym powodzeniem, dokonaliśmy obliczeń, ile będzie kosztowało zapewnienie ich dzieciom i oszacowaliśmy, że tygodniowo w miejskich przedszkolach będziemy opłacać 84 godziny zajęć nauki języka angielskiego i zajęć umuzykalniających, one bowiem były najczęściej wybierane przez rodziców – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

- Ale to nie koniec. Wspólnie z Wyższą Karkonoską Szkołą Zawodową będziemy podejmować działania przygotowujące nowych nauczycieli przedszkoli, ale i pracujących już w miejskich przedszkolach do prowadzenia takich zajęć. Szkoła uruchomi studia podyplomowe dla nauczycieli, dające uprawnienia nauczania języka angielskiego w przedszkolach, a także kursy kwalifikacyjne dla prowadzących zajęcia umuzykalniające – informuje prezydent.

- Niezależnie od ewentualnych sejmowych nowelizacji spornych segmentów ustawy przewiduje się, że w Jeleniej Górze możliwość prowadzenia zajęć dodatkowych, wspieranych przez Miasto w różnych formach, będzie możliwa także od września 2014 r – dodaje.

Przypomnijmy: W jeleniogórskich przedszkolach jest 2.372 dzieci, z tego 1.334 w ośmiu placówkach miejskich, a pozostałe – w 13 niepublicznych. Największe przedszkole, MP-19 jest miejscem dla 260 dzieci, niewiele mniejsze jest MP-10, do którego uczęszcza 225 dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group