Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6737
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto zakwitnie wiosną tysiącami krokusów

Środa, 8 października 2014, 8:28
Aktualizacja: 0:01
Autor: Zeb
Jelenia Góra: Miasto zakwitnie wiosną tysiącami krokusów
Fot. Zeb
Aż 80 tysięcy cebulek krokusów zasadzili w Jeleniej Górze pracownicy MPGK. Sadzonek nie widać, ponieważ znajdują się teraz pod ziemią. Zakwitną wraz z topnieniem śniegów – najpewniej na początku marca. A teraz jeszcze jeleniogórzan mogą się cieszyć kwiaty rosnące na licznych klombach i skwerkach, przy ul. Bankowej. Pl. Wyszyńskiego, u zbiegu ul. Wolności i Wojska Polskiego czy przy ul. Kopernika.

- Już dwa lata temu posadziliśmy na skwerach krokusy, ale wiosna okazało się, że mają niewielkie kwiaty, więc nie prezentowały się najlepiej - opowiada Piotr Hamowski, kierownik zieleni miejskiej MPGK. - Teraz kupiliśmy więc sadzonki krokusów wielkokwiatowych. Tym razem na pewno będą prezentować się znakomicie.

Kwiaty posadzono w kilku miejscach: po obu stronach estakady przy Al. Jana Pawła II, na rondzie im. Majewskiego (wylot na Zgorzelec) oraz na pasie zieleni ciągnącym się wzdłuż Alei Solidarności (obwodnica południowa).

MPGK zasadziło również 50 trzymetrowych drzewek - 25 lip i tyle samo klonów. Rosną między innymi przy ulicach Sudeckiej i Wolności oraz przy tak zwanym drogowym Węźle Grabarowskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group