Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4798
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto wyciąga miliony od mieszkańców za parkowanie. Przybędzie parkomatów?

Wtorek, 14 sierpnia 2012, 7:00
Aktualizacja: Środa, 15 sierpnia 2012, 6:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto wyciąga miliony od mieszkańców za parkowanie. Przybędzie parkomatów?
Fot. Angela
1.042 tys. zł – dokładnie taka kwota wpłynęła w ciągu siedmiu miesięcy tylko tego roku do kasy miasta z tytułu parkowania w strefie płatnego parkowania. – Słyszałem, że miasto ma w planach rozszerzenie tej strefy na kolejne ulice – napisał do nas Czytelnik. – Czy to prawda, że niebawem parkomaty staną na kolejnych ulicach? – pyta.

Strefa Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze funkcjonuje od 2 listopada 2010 roku. Obecnie obejmuje ulice: Wojska Polskiego – Sudecka – Chełmońskiego – Norwida – Mickiewicza – Wolności – Plac Wyszyńskiego – Chrobrego, Poznańska - Podwale – Pijarska i Kubsza. Na tym obszarze znajduje się 36 parkomatów i sukcesywnie dostawiane są nowe, ale jak zapewnia rzecznik prasowy urzędu miasta, tylko po to, by kierowcy nie musieli daleko chodzić by wykupić bilet. Tymczasem nasz Czytelnik słyszał o planach rozszerzenia strefy płatnego parkowania.

- Możliwość rozszerzenia strefy płatnego parkowania jest w kompetencji Rady Miejskiej – odpowiada Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Najbliższa sesja rady zaplanowana jest na wrzesień. Wówczas przekonamy się czy informacje naszego Czytelnika są prawdziwe, czy nie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group