Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto ws. KPR–u

Poniedziałek, 13 maja 2019, 12:31
Aktualizacja: Czwartek, 16 maja 2019, 15:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miasto ws. KPR–u
Fot. Przemek Kaczałko
W wyniku naszej dzisiejszej publikacji na temat sytuacji w Klubie Piłki Ręcznej Jelenia Góra, Urząd Miasta zaprosił lokalne media na konferencję prasową, podczas której zastępca prezydenta przedstawił wymiar wsparcia dla klubu jakie płynęło z budżetu miasta. Na jaw wychodzi, że klub otrzymywał znacznie wyższe wsparcie, niż się wydawało, więc zdziwienie może budzić ciągłe zadłużenie stowarzyszenia prowadzonego przez Michała Kasztelana.

Zastępca prezydenta miasta również potwierdził informację, którą podawaliśmy na naszych łamach - stowarzyszenie KPR nie zgłosiło drużyny piłki ręcznej kobiet do rozgrywek Superligi.

Zarząd Stowarzyszenia zaskoczył tą decyzją Miasto Jelenia Góra, będące głównym sponsorem Klubu. Miasto wywiązywało się z tej roli terminowo, przekazując kwoty dotacji, zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami Klubu - w ubiegłym roku Klub otrzymał z miasta na różne rodzaje działalności kwotę niemal 840 tysięcy złotych w kolejnych transzach. Ostatnia z nich - 150 tys. zł została przekazana jesienią, bowiem taka kwota (zgodnie z oświadczeniem Prezesa) wystarczała, by uregulować wszystkie ubiegłoroczne wydatki Klubu - powiedział Konrad Sikora, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Dodatkowo Klub otrzymał kwotę ponad 200 tys. zt (z Urzędu Marszałkowskiego oraz ze Związku), więc miał do dyspozycji ponad milion złotych. Klub otrzymywał też od Miasta tzw. usługi niepieniężne (m.in. mógł nieodpłatnie korzystać z hali sportowej przy ul. Złotniczej na treningi i rozgrywki, a wartość tej usługi należy wycenić na ponad 200 tys. zł) - wyliczał K. Sikora.
Na rok 2019 ustalono, iż w pierwszym półroczu Klub otrzyma 550 tys. zł, w tym 330 tys. zł na pierwszy kwartał i taka subwencja została wypłacona. W kwietniu br. Miasto odebrało od Prezesa Stowarzyszenia informację, iż Klub nie jest w stanie rozliczyć pierwszej transzy przekazanych środków, jednak chce wystąpić o drugą, bowiem bez kolejnych 220 tys. zł nie może prowadzić dalszej działalności - informował zastępca Jerzego Łużniaka.
W świetle obowiązujących przepisów prawnych, taka wypłata nie jest możliwa. Tym bardziej, że audyt (prowadzony w Stowarzyszeniu od stycznia 2019 r.) wykazał, że środki przekazane przez Miasto na działalność Klubu nie były właściwie rozliczane. W najbliższym czasie, po analizie stanowiska Zarządu, odnoszącego się do wyników audytu zostaną podjęte decyzje o dalszym toku postępowania - zapowiada K. Sikora.
Biorąc pod uwagę tradycje tej dyscypliny i wciąż spore zainteresowanie jeleniogórskich kibiców kobiecą piłką ręczną, władze Miasta przygotowują program dalszych działań mających na celu utrzymanie wszystkich możliwych rodzajów działalności w tym zakresie. Po ustaleniach personalnych oraz co do kierunku rozstrzygnięć, przekażemy pełną informację o perspektywach pracy nad rozwiązaniem problemu - dodał Konrad Sikora.

Oświadczenie było jedynym komunikatem Urzędu Miasta na ten moment - nie było możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
8%
Smuci
6
12%
Złości
35
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group