Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2711
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto przejmie zabobrzański zameczek?

Piątek, 21 stycznia 2011, 11:42
Aktualizacja: 12:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Miasto przejmie zabobrzański zameczek?
Fot. MT/Archiwum
Będąca wciąż własnością Politechniki Wrocławskiej dawna rezydencja Erfurtów na osiedlu Zabobrze, być może zostanie przekazana miastu w zamian za inne nieruchomości.

Stylową secesyjną willę wraz z ogrodem i zabudowaniami gospodarczymi Politechnika Wrocławska zdecydowała sprzedać kilka lat temu. Jak dotąd – chętnych brak. – Jestem po rozmowach z rektorem PW prof. Tadeuszem Więckowskim. Jest możliwość – w ramach zamiany nieruchomości – przejęcia tego obiektu przez miasto – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.Jeśli uda się przejąć ten obiekt – zostanie zaadaptowany na potrzeby ośrodka kultury dla Zabobrza.

W zameczku, oprócz jednego z działów PW (Zakład Wdrożeniowy), przez długie lata mieściła się biblioteka. Obecnie obiekt stoi niezagospodarowany. Powstał w końcu XIX wieku jako rezydencja Maxa Erfurta, właściciela fabryki papieru w Straupitz (dzisiejsze Raszyce). Cały obiekt, wraz z ogrodem i zabudowaniami gospodarczymi, stanowi cenny relikt, niemal eksponat świadczący o wyglądzie tej części miasta przed laty. Tyle tylko, że zamiast bloków, otoczony był polami i łąkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group