• Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
  • Godz. 18:05
  • Imieniny: Bolesława, Juliana, Ludowika
  • Czytających: 7994
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Miasto pomoże organizacjom pożytku publicznego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 marca 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na wtorkowej sesji rady miasta radni przyjęli tegoroczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działalności pożytku publicznego.

Zakres tematyczny programu zreferowała Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry, która podkreśliła, że miasto jest otwarte na współdziałanie i oferuje ulgi dla wspomnianych organizacji. Zaznaczyła, że mimo daleko idących ułatwień w działalności (na przykład groszowe czynsze za lokale), bywa, że różne organizacje postulują jeszcze większe bonifikaty. A to nie zawsze jest możliwe.

Tegoroczną nowością ma być stworzenie organizacjom pożytku publicznego sposobności organizowania opieki nad dziećmi do lat trzech. – A to w związku ze zmianą ustawy żłobkowej, która dopuszcza możliwość tworzenia klubów dziecięcych, czy też niewielkich żłobków rodzinnych – mówiła Z. Czernow, która przypomniała, że miasto rozpisze konkurs na zagospodarowanie dwóch dużych mieszkań na te cele. Radni bez sprzeciwu przyjęli proponowaną treść uchwały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ciekawska 17-03-2011 15:16
ktore to mieszkania ida pod tak szlachetne projekty
~mama_chomika 17-03-2011 15:49
Program dotyczy organizacji działających w sferze pożytku publicznego, a nie tylko organizacji pożytku publicznego (opp) Ciekawe, jak to się stało, ze program,który powinien buć uchwalony już w listopadzie 2010 jest uchwalany dopiero teraz. Administracja nie zna swoich ustawowych obowiązków?
~x 17-03-2011 18:27
Z półrocznym opóźnieniem, dlaczego?
~obtymistka : 17-03-2011 18:43
Pora zwrócić uwage na problemy srodowiska osób niepełnosprawnych, ,wykluczonych społecznie i defaworyzowanych. Brak mozliwości wyartykułowania swoich żadań przez TĄ grupę społeczną jest związany z przyjęciem programu ,który bedzie miał za cel przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu ,ochrony praw obywatelskich,równego dostępu do zatrudnienia oraz poszanowania godnosci osobistej........... Szkoda tylko ,że do tego trzeba Uchały Rady Miasta. Powinny to regulować przepisy prawne na poziomie Ministerstwa ale kto zwraca uwage na sprawiedliwy podział Dochodu Narodowego ? Sumienie to unikatowa cecha naszego społeczeństwa...... brak mozliwości wyartykułowania

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group