Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6148
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto Jelenia Góra. Czy rzeczywiście „Lubię to”?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 lutego 2012, 9:05
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 8:10
Autor: Es
Fot. RED
„Miasto Jelenia Góra – lubię to” – to hasło akcji, którą samorząd rozpoczyna w szkołach w stolicy Karkonoszy. Cel – dotarcie do mieszkańców z pomocą profili miasta na portalach społecznościowych , które ma „polubić” młodzież.

Stolica Karkonoszy ma swoje profile na facebooku, twiterze i youtube. Wykorzystywane są przede wszystkim marketingowo, bo dzięki nim można na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w mieście. - Można też prowadzić dialog społeczny poprzez umieszczanie sond, analizę komentarzy czy podgląd postów – mówi Piotr Klementowski, doradca prezydenta Jeleniej Góry.

Samorząd chce zachęcić dyrektorów szkół, aby – poprzez rozpowszechnienie wiadomości o profilach Jeleniej Góry na lekcjach informatyki i przy innych okazjach – rozpropagowali tę formę promocji stolicy Karkonoszy. Zdaniem rządzących to sposób na dotarcie nie tylko do ludzi młodych, lecz także do ich rodziców i dziadków.

Czy rzeczywiście Jelenia Góra da się lubić? Bo przecież samo kliknięcie w popularny „przycisk” nie będzie jednocześnie wyrazem więzi mieszkańców z miastem. Można zaobserwować coraz mniejszy kontakt emocjonalny nie tylko młodych jeleniogórzan z ich rodzinnym grodem Krzywoustego. W końcu – czy elektroniczny „pośrednik” – to rzeczywisty dialog z mieszkańcami? Wbrew pierwszemu wrażeniu powszechnej dostępności, Internet nie wszędzie dociera, a jeleniogórzanie nie wyrobią sobie opinii o mieście na podstawie postów, ale namacalnej rzeczywistości. Zachęcamy do dyskusji na forum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (101) Dodaj komentarz

~a:) 16-02-2012 9:23
tu nic się nie dzieje, smutne szaro-bure miasto, a najbardziej przykre jest to, że nie ma pracy, samotne matki , tak jak ja, nie mają szans na godziwe miejsca pracy i zarobku! przeraża mnie to i nic nie da się zrobić? więc dlaczego mam "lubię to"........???
~ 16-02-2012 9:29
z ekipy która tworzyliśmy przez 20 lat zgrana paczka (24 osoby ) zostały 2 osoby .. ja i jedna koleżanka - reszte opuscilo te miasto. brak perspektyw . od 2 marca ja rownież wsiadam w samolot i wylatuje. nic sie nie dzieje zarobki 1200 zl MASAKRA jednym slowem. po co studia ? 3 jezyki pelno kursów ........ miasto umarłych emerytów
~rydwan 16-02-2012 9:35
Świetny pomysł na budowanie więzi z miastem. Gratuluję kreatywności, pomysłowości, innowacyjności, umiejętności twórczego myślenia, etc. Na całe szczęście nie jestem już uczniem szkoły gimnazjalnej ani ponadgimnazjalnej, ale gdyby na lekcji informatyki w moim LO ktoś narzucał mi, jaką stroną mam polubić, budziło by to we mnie wewnętrzny sprzeciw i przyniosłyby z goła odmienny skutek. Owszem kliknąć, pewnie bym kliknął, ale tylko po to, by na facebookowej tablicy móc napisać, co sądzę o takim pomyśle. Aby młodzi ludzie rzeczywiście polubili Jelenią Górę, muszą zacząć dostrzegać szansę, a może bardziej możliwość realizowania swoich potrzeb, tych leżących u podstaw piramidy Maslowa i tych znajdujących się nieco wyżej. Póki co nasze miasto nie jest im w stanie tego zapewnić, cdn.
~rydwan c.d. 16-02-2012 9:40
stąd klikanie w "Lubię to!" uważam za szczyt hipokryzji, a pomysł za godny nominacji do tytułu "Innowacje jeleniogórskiej oświaty 2012". Puchar oraz uroczyste wręczenie nagród jestem w stanie zorganizować, pytanie czy pomysłodawca przyjdzie odebrać swoje trofeum.
~starr 16-02-2012 9:44
....na stronie (oficjalnej!) prezydent miasta nazywa sie po angielsku.... Martin Complicated, zastępcą jest Mirosław Wild.....takich "perełek" są tam setki... JEST MI PO PROSTU WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!
~...starr.. 16-02-2012 9:57
.....również jako Martin Intrcate..mamy również Huberta Papaws'Papaya!
~xyz 16-02-2012 9:58
chetnie bym klikneła, ale co mam powiedziec moim dzieciom ze to miasto ich marzen?? ze srednia pensja 1500zł, z bezrobociem, z likwidowanymi szkołami domami kultury... ja osobiscie lubie moje miasto i dobrze mi w nim ale moje dzieci lepiej niech jada stad daleko bo raczej nic dobrego je tu nie czeka :(
Smart 16-02-2012 10:00
Szukają f...rów wśród dzieci. Smutne....
~zVOrnik 16-02-2012 10:04
Typowa infantylizacja "postpolitycznej" ekipy PO. Nie liczą się kompetencje, nie liczy się rozwiązywanie realnych problemów - liczą się igrzyska, zabawianie motłochu, robienie dobrego wrażenia, kreowanie nowych pomysłów na przypodobanie się społeczeństwu. Prezydent może zrobić tuzin takich stron, ale jeśli na żadnej nie poda, po co mu było tylu zastępców, czego dokonali i ile kasy za to wzięli, co dotąd jest tajemnicą, to będzie to jedynie akcja propagandowa. Brakuje nam niestety polityków, którzy nie będą się bali informować o realnej sytuacji. Na razie roztaczają przed nami miraż krainy mlekiem i miodem płynącej. Jest to traktowanie ludzi jak małych dzieci, które gdy mają gorączkę, próbuje się je uspokoić wkurzającą zabawką, zamiast podać im leki.
~specjalista 16-02-2012 10:10
Klementowski poci się jak może, żeby tylko uzasadnić potrzebę swojej niepotrzebnej roboty za kilka tysięcy złotych miesięcznie z publicznej kasy! Ze swojego profilu obsługuje m.in. fanpage: Miasto Jelenia Góra, Karkonosze Info, Miłośnicy Zabobrza, Pacha Polska, Skywindows, NPT.Marketing, Marcin Ziawiła - Prezydent Miasta Jelenia Góra, Zofia Czernow Poseł na Sejm RP i kilka innych, w tym również profil Darka Maląga z Muzycznego Radia, na którym widać, jak jego 4 fanów bije piane i klika like gdzie się tylko da... Żenujące to wszystko, taki beznadziejny, prostacki marketing, na którym rozpozna się każdy znający się choć trochę na rzeczy. Klementowski chyba myśli, że wszyscy są tacy głupi jak on sam. No ale cóż jaki prezydent, taki jego doradca... Szkoda tylko, że to wszystko za naszą kasę.
~heheheh 16-02-2012 10:11
A co tu lubić Jelenia Górę. Państwo Zawiłowie w tym mieście dbają o własne stołki najpierw nowa książnica która jest tak naprawdę dla ludzi pracujących tam. Koneserem sztuki to ja nie jestem ale remont muzeum nie wiadomo po co na co jeśli nikt tam nie chodzi no ba chyba ze dla wszystko wiedzącej pani dyrektor. A jak ktoś już tam zawita to nie za bardzo ma co oglądać, bo są tam jedynie wystawy marnych artystów. Kolejne zmarnowane pieniądze to rewitalizacja parku w cieplicach i te całe termy. Zamiast zbudować porządny obiekt rekreacyjno - sportowy na Lubańskiej. Większość ludzi młodych po prostu z stąd wyjeżdża i nie wraca bo do czego niby. Tylko patrzeć jak miasto przejdzie na emeryturę razem ze starzejącym się społeczeństwo miejscowych urzędników.
Smart 16-02-2012 10:19
Widać, ludziska mają dość tej władzy. Naprawdę najlepiej wychodzi im podnoszenie opłat za wodę i ścieki, podatków oraz zmiany stołków - raz tu, raz tam. Ale co z tego, skoro mieszkańcy starym zwyczajem wybiorą tych samych iluzjonistów. Weźmy np. takiego Miedzińskiego - kurdupel tylko potrafi lansować się to jako spec od marketingu to jako doradca starosty i nic z tego nie wychodzi, no jemu to branie kasy i nic więcej. Najwięcej go na balach, pokazach i spendach politycznych....
~Darek_wch 16-02-2012 10:31
Tak się czasami dziwnie co ludzie piszą na Jelenią Górę. Owszem są miasta lepsze, ale i też gorsze...Sam pochodzę z Wałbrzycha i proszę mi wierzyć - nie ma co porównywać! Czasami warto docenić to co się ma, a nie tylko narzekać...Pozdrawiam i doceńcie te miasto w końcu!:)
~T.S. 16-02-2012 10:33
Jelenia da się lubić..!!! Jednak żeby było jasne... Jelenia da się lubić, a nie ludzie rządzący tym miastem!!! Miasto pięknie położone, z wielkim potencjałem... Niestety brakuje we władzach odważnych i kreatywnych osób, kyóre zadbają o miasto, a nie o swoje interesy i interesy swojej partii... Mieszkam w Jeleniej i lubię tu wracac, nie jestem sobą kiedy przez dłuższy czas nie widzę gór i nie czuję powietrza Jakuszyc. Niestety... na życie w tym mieście raczej godnie nie zadobie, więc czasem trzeba wyjeżdzać :-(
~1`23 16-02-2012 10:34
ZAS PROPAGANDA
~LibeR 16-02-2012 10:40
Budowa więzi z miastem...? A co to oznacza dla samorządowców...? || Od kiedy "Ratusz" zwraca uwagę na młodych...? Likwidując MDK? Żydząc każdego grosza na rozwój sportu i kultury wśród jeleniogórskiej młodzierzy...? || Zwykły sposób na popularyzację rządowej kiełbasy wyborczej w wiadomych okresach... Myślicie, że młody = głupi...? Błąd! Ten młody obali obecny rząd, a takie śmieszne akcyjki polecane przez "doradcę" Prezydenta, raczej nie pomogą... ;)
~LibeR 16-02-2012 10:42
@up Młodzieży**
~Dorian 16-02-2012 10:43
Pracy nie ma, ludzie wyjeżdżają, a Zawiła zabawia nas klikaniem na Fejsie, by udowodnić, że Klementowski jest do czegoś przydatny!!! Darmozjady!
~ 16-02-2012 10:43
Nie cierpię tego miasta.Żałuję,że nie wyjechałam kilkanaście lat temu jak byłam "piękna i młoda".Miasto umarło,pustki na ulicach,polikwidowane sklepy,zakłady.Lokale handlowe w centrum co rusz zmieniają branże ,3-4 miesiące i ..."lokal do wynajęcia".Na Florze kiedyś tłumy przy warzywach,a dziś? jak niechcący tam wejdę to jestem jedyną osobą, która się tam pląta.Galerie puste,polikwidowane stoiska ,wygląda jak na wyprzedaży przed zamknięciem.W sobotę po 14-tej pustynia w centrum-byłabym jedynym przechodniem,gdybym nie bała się wyjść,że dostanę w łeb od zapitych małolatów.
~ 16-02-2012 10:45
/zvORnik/ nie brakuje nam polityków(tych jest od metra)brakuje prawdziwych gospodarzy,którzy nie patrzą na wytyczne swoich partyjnych zwierzchników.Lubię to co robię dla swojego miasta, to czego i kogo nie lubię, wyrażę w najbliższych wyborach.Póki co, nie lubię i nie godzę się z bezsensownym wydawaniem publicznych pieniędzy.Tony makulatury,ulotek,publikacji,broszurek,gadżetów, które niczemu nie służą.Ciągła zabawa w ,,ciuciubabkę,,Gotowe rozwiązania leżą na ulicy a wy dalej Panowie patrzycie w niebo.
~ 16-02-2012 10:56
Najpierw p.ZAWIŁA obniż podatki w Jeleniej Górze , nie rób pan z ludzi idiotów , chyba hasło powiinno brzmieć , Jelenia Góra nie dla idiotów.
~ 16-02-2012 10:57
Brakuje MENEDŻERÓW. Kogoś, kto zarządzał prywatnym biznesem z powodzeniem, osiągnął sukces i chciałby zarządzać takim organizmem, jak miasto.
~ 16-02-2012 10:58
Budowanie więzi z miastem nie polega na klikaniu okienka "Lubie to". To przede wszystkim zapewnienie miejsc pracy, godnego życia, a to zadanie dla samorządowców bo od tego są. Nieudolność wyziera z tej akcji.
~hehehaha 16-02-2012 11:12
Klementowski już usunął ten artykuł z tego "super" fanpage'a Miasta Jelenia Góra... Co? Spec od propagandy nie zapanował nad falą krytyki?! Hahahaha. Rzeczywistość przerasta jego wydumane kompetencje, dmuchane z każdej strony przez politycznych zleceniodawców, którzy zielonego pojęcia nie mają jaką antyreklamę robi im i co gorsza naszemu miastu, które zasługuje na znacznie więcej, niż na Klementowskiego, bardziej znanego, jako Klemens DużoRyczy Małomlek ;p
~nie lubie 16-02-2012 11:16
napiszcie jeszcze jaką pensję z naszych coraz wyższych podatków bierze człowiek który zajmuje się tymi wszystkimi facebookami, twitterami itd. jakie wymierne korzyści przynosi zatrudnianie tego człowieka, czy to aby tylko budowanie sobie przez Zawiłę zaplecza politycznego wśród młodych PO. a czy lubię JG? tak, ale tylko jej położenie i okolicę, samo miasto i jego tzw. życie, władza, decyzje, pomysły, inwestycje to jedna wielka porażka i absurd, na obwodnicy, która nie omija Maciejowej zaczynając, na fontannie za 1mln zł kończąc. ciągłe podwyżki za wodę, za śmieci, ale na bale (niedługo w MPGK) , rauty, spotkania noworoczne to pieniądze są. władza się wyżywi, potem sprzeda się jaką bajkę o tramwaju miejskim na facebooku, przy okazji dając zarobić kolesiowi z PO i \"ciemny lud to kupi\".
~qwertyy 16-02-2012 11:21
ja bym sie klementowskiego nie czepial. Skoro mu placa za nic nierobienie i brak kompetencji to bierze. Zdaje sie zawila zatrudnil nie tylko jego ale kilku doradcow od niczego.
~sabotage 16-02-2012 11:29
"Można też prowadzić dialog" - - - cytując ten fragment, chciałbym zadać pytanie jaki dialog? Jak pokazały ostatnie wydarzenia w sprawie ACTA, władze nie są zainteresowane opinią społeczną ani dialogiem.
~nie lubię 16-02-2012 11:37
przeczytajcie sobie na fejsie jaką nasz ynteligentny prezydent ma opinie w sprawie ACTA. Cytuję "W sprawie ACTA nie zajmuję żadnego oficjalnego stanowiska, nie jestem osobą do tego upoważnioną,ani nie posiadam kompetencji aby oficjalnie wypowiadać się w tej sprawie." Widać pan prezydent nie otrzymał oficjalnego stanowiska od swoich "przełożonych" w Warszawie, więc woili nie ryzykowac podpadziochy. No chyba że rzeczywiście w przeciwieństwie do milionów ludzi na świecie nasz prezydent nie potrafi nic powiedzieć o najbardziej bulwersującej sprawie ostatnich tygodni, o której trąbiły wszystkie media. No cóż, w książkach ani w muzeum o ACTA się nie przeczyta. I my mamy być miastem nowocześnie zarządzanym, które "lubi się"...? A może to pan od Facebooka nie nie spisał?Trzeba mu dać premię motyw.
~cdr 16-02-2012 11:43
Łojej, widać doradce fejsbukowy zanotował zbyt mało 'lubiących' i sam Zawiła zaczął się zastanawiać, po co kręci się po ratuszu ten młody facet. Przecież jego pensją mógłby zasilić własną, czyli dać sobie podwyżkę podobną jak na początku kadencji... Klementowski chce jednak udowodnić swoją przydatność... cyferkami w idiotycznym 'lubię to'. Będzie się działo!
~ 16-02-2012 11:46
Zauważyłeś,,Szanowny Urzędzie,,,że to dorośli,politycy etc,najlepiej wiedzą co dla młodzieży najlepsze?Na siłę ich uszczęśliwiamy nie pytając o zdanie.Co tu zrobić aby Kazio się nie nudził ?Kazio wie, my się dalej zastanawiamy.A Kazio chce stać na ulicy i nie chce iść na wycieczkę.I niech sobie stoi na tej ulicy.Sęk w tym,że,,ulica,, ma być przyjazna.Sypię z rękawa dzisiaj kilka pomysłów i gwarantuję,że lepszy skutek to odniesie,niż cała ta internetowa zabawa.Czy nam się to podoba czy nie,oni w tej,,ulicy,, widzą to czego my nie widzimy i szukają tego czego my nie potrafimy zobaczyć.To my nie potrafimy tego wykorzystać.Więc nie budujmy im na siłę boisk tudzież innych dyrdymałów bo tak było kiedyś.To już nie wróci ale nie znaczy,że będzie gorzej.Nie dorabiajmy filozofii do brudnych majtek.
~Zawiłów 16-02-2012 11:52
W Zawiłowie kozy kują więc Marcinek, mądra głowa, błąka się po całym Fejsie, aby dojść do Zawiłowa. Myśli Marcin: Coś dla ciebie ta zabawa nie jest zdrowa. Idź ty lepiej, koziołeczku szukać swego Zawiłowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Zawiłowie. A co przeżył i co widział Klementowski wam opowie. Westchnął cicho nasz Marcinek i znów poszedł biedaczysko po szerokim szukać Fejsie tego co jest bardzo blisko. Wtedy kozioł tak pomyślał: dłużej zostać tu nie mogę, muszę szukać Zawiłowa i w tej chwili ruszam w drogę.
~do 11;46 16-02-2012 11:54
No niby mądrze napisane.., a jednak głupio:-(
~neighbour 16-02-2012 11:57
Nie wiem czy ktokolwiek z moich poprzedników śledzi aktualne trendy w marketingu... Portale społecznościowe typu facebook to przyszłość reklamy i jedno z najskuteczniejszych jej narzędzi pozwalające za jednym kliknięciem dotrzeć do bardzo dużej rzeszy odbiorców... Moim zdaniem stosowanie nowoczesnych form marketingu to w dzisiejszych czasach mus, a osoba prowadząca nasze lokalne konta bardzo dobrze sobie w tej kwestii radzi. I dlatego i ja kliknę " Lubię to".
~trew 16-02-2012 12:02
Facebook to prywatna firma, w dodatku bez osobowości prawnej w Polsce, nie gwarantuje NIC i NIKOMU. Może w 1 sekundę skasować wszystko co wyprodukował Klementowski, czy wtedy Klementowski odda kasę którą zarobił wprowadzając tam te dane?
~metakoleś 16-02-2012 12:07
Ale urwał... Klemens kończ waść wstydu oszczędź! Ty przez tę swoją miesięczną pensyjkę urzędniczą nie widzisz, że ludzie nie są takimi idiotami, za jakich ich uważasz... Przecież nie trzeba być specjalistą od fejsbuka, żeby nie zauważyć, że na przykładowe 5 lajków albo komentarzy pod wpisami fanpejdża Miasta Jelenia Góra 4 klikasz sam z innych kont, które ktoś wymienił wyżej. Najlepsze, że jak ktoś spróbuje polemizować z Miastem Jelenia Góra, to udając że jesteś już kimś innym zasypujesz gościa kilkoma odmiennymi opiniami z różnych kont, że niby on jest sam przeciwko wielu... że niby taki buzzmarketing, ale chłopie to się robi w inny sposób, a przede wszystkim trzeba się na tym znać, a Ty przecież znasz się na czymś innym ;) Żebyś tylko nie odchorował tego jakąś schizofrenią paranoidalną
~neighbour 16-02-2012 12:08
ktoś tu jest zazdrosny.....
~ 16-02-2012 12:10
neighbour, masz racje ze portale spolecznosciowe to przyszlosc. Problem w tym, ze dodanie buttonu, zamieszczenie info o impezach i czytanie maili to zadanie dla sekretariatu a nie 4 doradcow za ciezka kase.
~do neighour 16-02-2012 12:10
... ale ludzie żyją w realnym świecie i jednym kliknięciem sie nie najedzą, ogrzeją i nie znajdą pocieszenia na lepsze jutro!!! Takie portale to przewarznie propaganda i pokazywanie sie w lepszym (nie prawdziwym ) swietle!!!
~wąs 16-02-2012 12:14
neighour to kolejne wcielenie kameleona Klementowskiego :)))
~ 16-02-2012 12:16
To moze wybudowac jeszcze jedną biedronke i tam będziemy sie spotykac
~trew 16-02-2012 12:16
Klementowski specu od marketingu odpowiedz mi na jedno z...biście proste pytanie: Dlaczego na FACEBOOKU na top banerze używasz HERBU MIASTA zamiast jego LOGA/LOGOTYPU??? Po jaką cholerę było zamawianie tego LOGA skoro jest nieużywane?!
~proszący 16-02-2012 12:18
Przed wyborami kliknąłem na profil p. Zawiły i zapytałem o kilka spraw, zamiast odpowiedzi na zadane pytania, otrzymałem informację, ze strone prowadzi jego PR i jest zamontowana bardziej w celu propagandy . . . olałem stronę, olałem kandydata, olewam dzisiejszą propozycję "Lubienia" Miasta Jelenia Góra . . . niestety za sprawą nieudolnie zarządzających ! ! !
~GOSTEK 16-02-2012 12:18
~neighbour ? zakładam że w końcu Pan Klementowski poczytał wpisy w serwisie. Mam tylko pytanie po co uruchaiać program do promocji miasta w mieście to idiotyzm. Wydawać pieniądze na to żeby miszkańcy Jeleniej klikali że ją lubią jaki to ma wymierny skutek może mi ~neighbour odpowiesz?
~do neighbour 16-02-2012 12:27
miasto to nie firma, miasto ma zapewnić wysoki poziom usług publicznych i społecznych przede wszystkim swoim mieszkańcom, a do tego nie jest potrzebny facebook ani wysokoopłacany człowiek od fb. już widzę te tłumy turystów które przyjeżdżają bo przeczytają wypociny Zawiły na facebooku, i co zobaczą? dzisiaj nieodśniezone chodniki miejskie, bo te przy prywatnych posesjach jako tako (już pomijam złodziejskie prawo w tym zakresie).
~ 16-02-2012 12:38
To tylko kwestia statystyki,że robimy coś dla młodzieży ale nadal bez młodzieży.Szczerze mówiąc to byłoby świetne zajęcie właśnie dla dzieciaków tych młodszych i starszych całkiem nieźle sobie radzą w tych tematach i mogli by żywo uczestniczyć w życiu miasta nie tylko klikając ,,Lubię to,,Takie portale jak Facebook i tak będą hulały i hulają bez większego udziału miasta.Żadne odkrycie.
~Bodziaszek 16-02-2012 12:40
Lubię Jelenią Górę za to, że: ktokolwiek rządzi nią robi dokładnie to samo:i sobie podwyżki pensji, rauty, bale, wojaże zagraniczne a nam też podwyżki ale wszelakich opłat. Za mega niekompetencję urzędników, za likwidację wszystkiego; szkół, MDK-u, zakładów pracy. Za możliwość kariery zawodowej - 1200 netto, spędzanie czasu wolnego w atrakcjach turystycznych, czyli marketach których jest bez liku. za smutne, niebezpieczne centrum, gdzie po zmierzchu jest się intruzem i łatwo oberwać od dorodnej młodzieży. Za sprawnie prowadzone inwestycje: obwodnicę znikąd donikąd, pseudotermy, rewitalizację parku, wieczne fachowe remonty ulic przez zaprzyjaźnione KR Siedlęcin, za zatrudnianie swoich vide doradcy prezydenta, prezesi spółek itp. zatem Jel. Góra to istny raj ale niestety tylko dla władzy.
~ 16-02-2012 12:55
Wszyscy stękają i nie lubią. Zobaczyć wystarczy Wałbrzych czy Legnicę. Wszystko wtedy w Jeleniej polubicie. W Jeleniej zagnieździł się motłoch z typu wszystkokrytykująco-nicnierobiąco-nieudaczny.
~ 16-02-2012 13:08
12:55-To niech o te miasta, martwią się tamtejsi włodarze i mieszkańcy. Tu i teraz mówimy o mieście Jelenia Góra.Panie ,,niemotłoch,,
~GAPA 16-02-2012 13:12
Zawiła czytaj wpisy i mysl cos narobił twoje motto JELENIA GÓRĄ
~trew 16-02-2012 13:14
Do: 16-02-2012 12:55 ... te pacanie! To może jeszcze porównaj Jelenią do Nigerii, wtedy każdy się zgodzi że mamy tutaj raj na ziemi! To miasto ZDYCHA, połowa ludzi nie płaci już podatków, miasto wpisuje się na hipoteki domów, za 3-4 lat zaczną się EKSMISJE i wtedy dopiero wybuchnie rewolucja, będzie płonąć ratusz bez względu kto na nim będzie siedział. Nie jestem jasnowidzem ... to a...lityka.
~wow ! 16-02-2012 13:20
Zastanawiam sie kiedy z Jeleniej wyjedzie ta banda krytykujacych nieudacznikow . Wlasnie po kilkuletniej nieobecnosci wracam w te piek ne stropny. :)
~WIKIPEDIAtra 16-02-2012 13:39
Zawiłowo Dolne powiat Łóżniaków,wcześniej Obrzympałów, Kusiaków.Miasto sprawdzonych samorządowców.Miasto dynamicznie rozwijające się przemysłowo, kulturalnie i turystycznie wynikiem czego jest stale zmniejszająca się liczba mieszkańców.Do największych inwestycji oraz atrakcji Zawiłowa(powiat Łóżniaków) zaliczyć będzie można wkrótce Spid Kolej Sity,która przywiezie ze SzkalrskiejP turystów na piwko kiedy tam będzie padał deszcz,będzie również można przepłynąć się na dętce od traktora kanałem Młynówki.Można się będzie również niebawem bujnąć obwodnicą do Pokojowa Kombojskiego(sorry Kowboy'skiego)lub uwalić się na glebie wśród krokusów i podziwiać z góry Dolinę Biedronek w Zawiłowie(pow. Łóżniaków)
~WIKIPEDIAtra 16-02-2012 13:44
Marcinie Drogi i Rado bezradna!Takie wpisy na facebruka mogą właśnie wpisywać gimnazjaliści w ramach ćwiczeń z informatyki i to za darmo!.Czy potrzebny jest zatem doradca prezydenta ds Facebooka i NK za kilka tysięcy PLN miesięcznie?
~ 16-02-2012 13:59
potrzebny jestjest, bo jego
Locke 16-02-2012 14:00
A ja bardzo lubię to miasto. Mam dobrą pracę (a właściwie dwie), właśnie kupiłem nowy dom, mam udanego syna, cała rodzina cieszy się dobrym zdrowiem. Jest zajefajna zima, w sobotę polatam na nartach, wymoczę się w "Gołębiu" na basenie. Wieczorem pójdziemy z żoną "na ostatki". Jest fajnie.
~ 16-02-2012 14:02
HAHA zacznijmy od tego kto wymyślił ten slogan ? Takie slogany wymyślają dzieci na prace w szkole. W każdym normalnym mieście osoby zajmujące się promocja tworzą budżet na reklamę i działania promocyjne po czym rozpisują konkursy dla agencji reklamowych a obsługę miasta przez rok ;-) A pan K. jest żadnym specjalistą z dziedziny reklamy ani nawet social media - a oto lista paru osób które są cenione w tej branży - Hatalska, Maciek Budzich, Paweł T...zyk - zatrudniajcie ludzi znających się na swojej pracy a nie amatorów z wyborów ...
~kmam 16-02-2012 14:12
oooo Klakier na godzinie 11,57
~WIKIPEDIAtra 16-02-2012 14:17
Zapomniałem o najważniejszym: LUBIEM TO! Przepraszam ale sorry.
~kmam 16-02-2012 14:18
do 16-02-2012 12:55 | ~ : i właśnie wypowiedział się o 12:55
~Obywatel 16-02-2012 14:19
Młodzi ludzie nie wiążą swojej przyszłości z naszym miastem bo tutaj nie ma przyszłości, obozy pracy na śmieciowych umowach oraz "dorodna młodzież" zniechęcają by tutaj spędzić godnie życie!
~kmam 16-02-2012 14:25
do 16-02-2012 13:20 | ~wow ! : wyjedź i tam się zastanawiaj gdzie ci było lepiej. My mieszkamy tu i nie potrzebujemy aby jakiś .... mówił nam że mamy wpisywać "lubię to". My mamy rzeczywiście lubić Jelenią Górę a prezydent miasta ma nam to umożliwić. Bo wydawać pieniądze to ja potrafię , nie potrzebuję do tego "wirtualnych" urzędasów w ratuszu.
~Francio 16-02-2012 14:29
Gdzie jest SKM!!!
~kmam 16-02-2012 14:29
do Locke: cieszę się twoim szczęściem. Tylko nie mów tego wszystkiego głośno bo ratusz może zastanawiać się skąd to masz.
~n/n 16-02-2012 15:19
piękne miasto i złotouści politycy, obiecają wszystko przed wyborami , a po tylko podwyżki. Ja swojemu dziecku ciągle powtarzam ucz się języka obcego i uciekaj z tego miasta i kraju bo tutaj jak nie potrafisz kraść i kantować będziesz wykształconym biedakiem.dziękujemy ci p. zawiła i twojej partii za dobrobyt, ja też planuję powtórną emigrację, a w tym mieście pozostaną emeryci i złodzieje.... przepraszam dodam jeszcze galerie i biedronki.........
~jaaakiśktoś 16-02-2012 15:27
Jakiego dialogu oczekuje Prezydent, jeśli podczas spotkań z mieszkańcami w ub. tygodniu deklaruje, że nie będą zamykane żadne szkoły, po czym za dwa dni dowiadujemy się z prasy, że ..........kłamał?????????
~ 16-02-2012 15:35
przeciez to nie chodzi o promocje miasta tylko zawily.
~............... 16-02-2012 15:37
Zawiła masz dosłownie 4 miesiące jeśli nie znajdziemy tu żadnej roboty to ja i 4 moich znajomych jedziemy do Niemiec dziękuje dobranoc ! czuje nienawiść do tego miasta
~zarobas 16-02-2012 15:52
Jak wam w jeleniej źle to wyjazd do warszawki albo na zmywak do uk,wolny kraj wolna europa nikt was nygusy tu nie trzyma..i skończcie jojdać że to wina tego czy owego bo sami sobie jesteście winni nieudacznictwa.
~??? 16-02-2012 15:55
Chyba zapomnieliście ,krytykanci,że atmosferę miasta tworzą mieszkańcy a nie tylko prezydent i spółka.Żałosne te wpisy,kilku frustratów i nieudaczników wylewa pomyje...Świat otwarty jeżeli tu tak żle to szukajcie lepszego miejsca do życia.
~patetic 16-02-2012 15:59
nawet nie ma linka do profilu miasta... tragedia
~Lubię to 16-02-2012 16:06
Mój głos już jest.Teraz niech wszyscy klikną to samo i samorząd będzie przekonany że tak jest , a Jelenia Góra zabłyszczy świetnością super hiper miasta. Wirtualny-bajkowy świat .Wszystko fajnie ale wirtualnym chlebem nikt się nie naje i chcąc nie chcąc wyjedzie szukać zwykłego ,może nie tak pięknego ,ale prawdziwego krzywego,ale pachnącego i zwykłego chleba.
~ 16-02-2012 16:09
haha lubie to że na każdym kroku bieda, pracy nie ma nawet z wykształceniem i doświadczeniem bo nie ma zakładów pracy przecież, no i oczywiście te premie dla włodarzy za nic i wciskanie kitu społeczeństwu.
~ 16-02-2012 16:32
Zapewniam, na swoich lekcjach nie zachęcę nikogo do polubienia tego miasta.
~ 16-02-2012 16:32
Smutne to jest co napisaliście , ale prawdziwe .
~Burlat 16-02-2012 17:07
Locke Ty to masz wypasik,żyć nie umierać :))
~ 16-02-2012 17:41
promocja miasta polega na ukazaniu jakichs pozytywnych cech, ktorych nie maja inne miasta a ktore moga zachecic tyrystow do przyjazdu. Natomiast nabijanie ilosci klikniec na facebookowych kontach Klementowskiego to jakis chory wymysl tego nieudacznika o mentalnosci komucha.
~j24 16-02-2012 17:48
to racja tylko "BIEDRONKI"potrafią nam fundować i podwyżki za wodę
~ja26 16-02-2012 17:53
A może Zawiła powie nam jak to sam dał sobie podwyżkę 1000 zł , na posiedzeniu w tym roku ,ale jak to mówią POwcy jak oszczędzać w kryzysie to wszyscy razem , szkoda mi głąbów głosujących na PO.
~do locke 16-02-2012 17:58
a potem będę spłacał ten kredyt przez 10 lat z zasiłku pup
~ 16-02-2012 17:59
Jaki doradca taki pomysl. I
~ 16-02-2012 18:46
Miasto da się polubić pod warunkiem, że mieszkańców nie będzie się traktować tylko jako płatników rachunków. Coś trzeba ludziom dać oprócz podwyżek.
~gorlitz 16-02-2012 18:59
niedługo ten syf bedzie wyglądał jak Gorlitz w Niemczech... Same opuszczone budynki i tylko emeryci...Pracy nie ma...i... trzeba stąd zawijać.
~Seti 16-02-2012 19:43
MARTIN COMPLICATED... dla mnie rewela na skale Polski :) Od dzisiaj tak nazywam naszego prezydenta. (ale w sumie to pasuje)
~starr 16-02-2012 19:52
...e tam...rekordem jest NEAR Sudeten Guides....czyli KOŁO Przewodników Sudeckich....
Piipi Jelonkowa 16-02-2012 20:06
.. do - [~Locke ] .. do tego szczęścia to jeszcze ..brakuje fajnej teściowej !
~starr 16-02-2012 20:06
.....mamy też 4 grooves..(wyżłobienia, rowki).....chodzi oczywiście o żłobki dla dzieci. Na dziś wystarczy.Dobranoc!!!!
~look 16-02-2012 20:17
...miasto jest ok ...ale włodarze do d..y padaczka totalna...brak perspektyw rozwoju dla młodych...mój syn wyjechał na wyspy,A JA GORZKO SIĘ CIESZĘ, że mi przysyła parę funtów abym mógł się jakoś utrzymać w tym biednym mieście dla bogaczy.... bo żeby tu żyć trzeba mieć pensję prezydencką......ehhhhh
~xyz 16-02-2012 20:23
dziura zabita dechami jak mozna to lubier
~kmam 16-02-2012 21:25
do ~zarobas, ~???: czyżby szykowano dla was posadki w ratuszu?
~jajko 16-02-2012 21:56
Jednym z zadowolonych z Jeleniej dziury jest szefuś biedronek że udało mu sie nawalic tego syfiastego dyskontu he he !!! no i zapomniałem jeszcze o szefuniu mini kasyn z maszynami na ryneczku i wielu innych miejscach !! bo hazardzistów u nas dostatek !!!he he barany !
~ 16-02-2012 22:08
Dziekuje ,ale pora wiać z tego zagłebia !!!!!!
~ 16-02-2012 22:11
ODZYSKAJMY WOJ JELENIOGÓRSKIE
~ 16-02-2012 23:01
"...popularny „przycisk” nie będzie jednocześnie wyrazem więzi mieszkańców z miastem..."-nic dodać nic ująć.
~Marianek 16-02-2012 23:34
Ludzie jak można tak narzekać? Pewnie 99% z Was nie lubiłoby zadnej władzy i kto by nie był przy korycie to Wam zawsz będzie źle. Prawda jest taka, że cała \"prowincjonalność\" Jeleniej Górzy to jest jej atut i po prsotu mozna to albo lubic albo nie. Ja osobiście bardzo lubię i choć mieszkałem w dużó więszym mieście to po prsotu tu wróćiłem aby prowadzić fajne życie rodzinne. A wszystkich narzekaczy po prostu bym....eh szkoda gadać. Pozdrawam wszystkich pozytywnie myślących :)
~ 17-02-2012 0:42
MŁODZIEŻ BĘDZIE UWIELBIAŁA MIASTO I RADNYCH , KTÓRZY ZAMYKAJĄ MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY. TO JEDYNE MIEJSCE GDZIE DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW MOGĄ POSZERZAĆ SWOJE ZDOLNOŚCI.POZOSTAŁE OŚRODKI KIERUJĄ SWÓJ PROGRAM RACZEJ DO DOROSŁYCH ODBIORCÓW.BRAKI FINANSOWE MOŻNA ROZWIĄZAĆ NA ROZMAITE SPOSOBY. W TYM MIEJSCU CIĘŻKO NIE WYPOMNIEĆ OBECNEMU PREZYDENTOWI GŁUPOT , KTÓRE WYGADYWAŁ W SYLWESTRA NA RYNKU MIEJSKIM JAKOBY NASZE MIASTO KRYZYS OMINIE O CZYM ŚWIADCZYĆ MIAŁA OWA FETA NOWOROCZNA ZESPÓŁ CZERWONE GITARY I LICZNE FAJERWERKI ITD. TYMCZASEM KOSZT TYCH ROBIONYCH POD PUBLIKĘ BZDUR NA PEWNO PRZEWYŻSZYŁ ROCZNY KOSZT UTRZYMANIA MDK. GRATULACJE ! NIE WSPOMNE JUZ O IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ POPRZEDNIKA PANA OBREBALSKIEGO , KTÓRY KILKA RAZY W TYGODNIU ORGANIZOWAŁ JAKIES BZDETY ŁĄCZNIE
~zaboberek 17-02-2012 8:02
Mieszkam tutaj ponad 50 lat. Dużo zrobiłem dla tego miasta i jeszcze wiele bym dał żeby spełniło się moje marzenie życia w normalnym miejscu na Ziemi. Tu jest prawie wszystko postawione na głowie, nic nie da się normalną drogą załatwić. Za przykład podam horror jaki przeszedłem zmieniając adres zamieszkania, jak mnie ganiano z Sudeckiej do ratusza, a stamtąd z powrotem. I to przez kilka dni, o kosztach już nie wspomnę. Przeprowadzałem się z Kiepury na... Kiepury. A instytucje mające w nazwie MIEJSKI - MZK, MPGK, MZDiM, Straż Miejska, gdzie synekury wypełnia się dożywotnio to już kosmos. I co mamy? Mamy:"świetną" akcję zimową, sprawną inaczej komunikację, dziury na drogach i pobazgrane całe miasta, autobusy i przystanki a wieczorny spacer po mieście to rosyjska ruletka. Chyba wystarczy..
~ 17-02-2012 9:20
/Marianek/nie zarzyna się kury,która znosi złote jajka.A taką kurą była kiedyś Jelenia Góra i okolice.Jedna twarz mistrzyni sportu, nie zapełni luki jaka powstała w ostatnich latach.Cudze sukcesy szybko chwytamy ale nie tędy wiedzie ta droga.,,Fajne życie rodzinne,, jest najważniejsze ale czasem trzeba spojrzeć też na to, co dzieje się wokół,a tu nie jest już tak fajnie.
~ 17-02-2012 10:48
Nie cierpię jeleniej dziury przyjeżdżam tu tylko kiedy muszę.
~wala 17-02-2012 11:25
czy jeszcze ktoś pamięta jak doradca niegdysiejszego prezydenta wykupywał za miejskie pieniądze nakład lokalnej gazety i wysyłał wycięte z niej kupony chwalące jego mocodawcę; świat poszedł do przodu - teraz wystarczy na polecenie z ratusza kliknąć w klawiaturę
~x 8-03-2012 8:31
Pamietam miasto od lat 70tych, czas mojej mlodosci. bylo wesole, gwarne, pelne ludzi. poranny ruch ludzi gromadni zdazajacych do wielu zakladow pracy.Choc bylo biednie, zylo sie fajnie. W niedzielne dni bylo czym sie zajac. w centrum slychac bylo jakas muzyczke pod restauracjami czy kawiarenkami. Mlodziez miala wiele szkol do wyboru nauki i jej kierunku.Miasto dalo sie lubiec i w kraju slynely wyroby z tutejszych firm.Dzisiaj co tutj lubiec?Chyba tylko wspomnienia.Co bylo fajne, praktyczne i lubiane-zginelo, zniknelo na zawsze! Miasto umiera w zaniedbaniu i braku dobrych gospodarzy.Mloda sila umyka gdzie widzi szanse na zycie.To miasto ludzi starszych. Rana Jeleniej Gory upadla do pozycji jakiejs zapadlej miesciny gdzie diabel mowi -doranoc.Co teraz tutaj lubiec... czekanie na swoj kres !?
~Włodek 22-05-2012 22:54
Zacofani Ci co Zawistni ;(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group