Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 5056
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto Jelenia Góra. Czy rzeczywiście „Lubię to”?

Czwartek, 16 lutego 2012, 9:05
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 8:10
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Miasto Jelenia Góra. Czy rzeczywiście „Lubię to”?
Fot. RED
„Miasto Jelenia Góra – lubię to” – to hasło akcji, którą samorząd rozpoczyna w szkołach w stolicy Karkonoszy. Cel – dotarcie do mieszkańców z pomocą profili miasta na portalach społecznościowych , które ma „polubić” młodzież.

Stolica Karkonoszy ma swoje profile na facebooku, twiterze i youtube. Wykorzystywane są przede wszystkim marketingowo, bo dzięki nim można na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w mieście. - Można też prowadzić dialog społeczny poprzez umieszczanie sond, analizę komentarzy czy podgląd postów – mówi Piotr Klementowski, doradca prezydenta Jeleniej Góry.

Samorząd chce zachęcić dyrektorów szkół, aby – poprzez rozpowszechnienie wiadomości o profilach Jeleniej Góry na lekcjach informatyki i przy innych okazjach – rozpropagowali tę formę promocji stolicy Karkonoszy. Zdaniem rządzących to sposób na dotarcie nie tylko do ludzi młodych, lecz także do ich rodziców i dziadków.

Czy rzeczywiście Jelenia Góra da się lubić? Bo przecież samo kliknięcie w popularny „przycisk” nie będzie jednocześnie wyrazem więzi mieszkańców z miastem. Można zaobserwować coraz mniejszy kontakt emocjonalny nie tylko młodych jeleniogórzan z ich rodzinnym grodem Krzywoustego. W końcu – czy elektroniczny „pośrednik” – to rzeczywisty dialog z mieszkańcami? Wbrew pierwszemu wrażeniu powszechnej dostępności, Internet nie wszędzie dociera, a jeleniogórzanie nie wyrobią sobie opinii o mieście na podstawie postów, ale namacalnej rzeczywistości. Zachęcamy do dyskusji na forum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (101) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group