Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6944
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miastem rządzą żacy

Czwartek, 18 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 maja 2006, 17:06
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Miastem rządzą żacy
Fot. rylit
Symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta zaczęły się w środę oficjalnie tegoroczne Juwenalia. Zakończą się w piątek "Piwnikiem" w Borowicach.

Studenci bawili się już dzień wcześniej, a o ich święcie głośno informował mieszkańców Jeleniej Góry londyński, piętrowy autobus.

Oficjalna impreza odbyła się nie jak zazwyczaj na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, ale w cieplickiej muszli koncertowej w parku Zdrojowym. Na scenie pojawili się przedstawiciele samorządu studenckiego oraz władze miasta (prezydent Józef Kusiak) i uczelni (kanclerz Kolegium Karkonoskiego Grażyna Malczuk oraz dyrektor filii Politechniki Wrocławskiej Maciej Pawłowski).

Studenci dostali symboliczny klucz do bram miasta, co znaczy, że to oni do piątku będą rządzili. W środę bawili się przy rytmach hip-hopowych. Były też pokazy tańca i fajerwerki.

W czwartek będą koncerty. Zagrają między innymi: GIP, Złodzieje Głów i Highwind. Ale i tak wielu żaków czas Juwenaliów spędza w pubach.
W piątek chmielowym akcentem będzie "Piwnik" w Borowicach. Przy napitku studenci zapewne zaśpiewają tradycyjne "Gaudeamus igitur iuvenesdum sumus".

Ta rozrywka da żakom nieco wytchnienia przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group