Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5449
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Metafizyka zaklęta w fotografii

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: zyava
JELENIA GÓRA: Metafizyka zaklęta w fotografii
Fot. zyava
Wczoraj w Galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Pejzaż metafizyczny”.

Autorem prac jest Wojciech Miatkowski, jeleniogórzanin ”z krwi i kości”. Projektant licznych publikacji książkowych, miłośnik fotografii. Laureat I nagrody XVI Biennale Fotografii Górskiej 2010 w Jeleniej Górze, uczestnik plenerów artystycznych i wystaw zbiorowych jeleniogórskiego środowiska fotograficznego.

– Wojtek Miatkowski za sprawą jakiejś jemu tylko znanej prawdy wydaje się prezentować nam swoisty mikrokosmos miejsc, odrywając obraz od ich potoczności, która towarzyszy widzeniu każdego z nas – mówi o artyście inny artysta fotografik Wojciech Zawadzki, twórca Jeleniogórskiej Szkoły Fotograficznej. Wczoraj zebranych na wernisażu przywitała Aleksandra Jarocińska, dyrektorka MDK "Muflon", a sylwetkę autora wystawy nakreślił jego przyjaciel "po migawce" Krzysztof Kuczyński.

Wystawa jest warta obejrzenia: autor w niesamowity sposób przedstawił „kawałki” natury”, które w odcieniach czerni i bieli nabierają zupełnie nowego wyrazu. Piękne światło i idealne kadry wspaniale ze sobą współgrają tak więc nie sposób oprzeć się wrażeniu, że fotografia traktowana w ten sposób jest sztuką fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group