Zalogowanych: 7

Opole: Medale masterów w Opolu

Czwartek, 15 grudnia 2011, 14:58
Aktualizacja: 15:01
Podczas gdy po raz pierwszy w Polsce, najlepsi pływacy Starego Kontynentu spotkali się w Szczecinie na Mistrzostwach Europy, nasi mastersi z jeleniogórskiego Klubu Pływackiego Just Swim stawili się w Opolu, żeby pościgać się w gronie dojrzałych pływaków na Otwartych Mistrzostwach Opola Masters.

Tym razem zaledwie trzyosobowa ekipa (pozostałych w ostatniej chwili zmogły choroby), godnie broniła barw Just Swim łącznie zdobywając aż 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Panowie świetnie spisali się w silnie jak zawsze obstawionym wyścigu na królewskim dystansie 50m stylem dowolnym. Paweł Elert ukończył wyścig z brązem na szyi. Jest to pierwszy medal Pawła w pływackich potyczkach, tym bardziej cenny, a do tego okraszony rekordem życiowym zawodnika, z czego trener naszych mastersów - Marcin Binasiewicz jest bardzo zadowolony. Marcin uplasował się w tym samym wyścigu o stopień wyżej na podium zdobywając srebrny medal. Paweł zajął jeszcze najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce, tuż za podium, na dystansie 100m stylem zmiennym. W tym starcie potwierdził jednak wysoką formę, ustanawiając swój rekord życiowy, oby tak dalej.

Jedyną przedstawicielką płci pięknej Just Swim na zwodach w Opolu była trenerka zdolnej młodzieży - Katarzyna Jakubiuk. Kasia zrobiła co było w jej mocy. Wygrała oba swoje wyścigi na 50m stylem klasycznym oraz na 100m stylem zmiennym i tym samym dorzuciła kolejne 2 złota do pływackiego worka medali mastersów z Just Swim, który stale się powiększa. Warto nadmienić, że nasi pływacy swój udział w Mistrzostwach Opola ograniczyli do startów tylko pierwszego z dwudniowych zawodów, aby już w niedzielę z samego rana stawić się na pływalni przy SP nr 11 w Jeleniej Górze gdzie odbył się Pierwszy Pływacki Maraton Serc. Impreza była dedykowana pomocy dla Domu Dziecka „Dąbrówka” w Jeleniej Górze. Oprócz pływackiego maratonu i konkursów w wodzie, było przede wszystkim dużo świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych.