IV liga: Mecz ligowych outsiderów dla Górnika

Niedziela, 31 marca 2024, 13:05
Aktualizacja: 13:40
W Wielką Sobotę na boisku przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu doszło do konfrontacji dwóch najniżej notowanych drużyn w tabeli Koleje Dolnośląskie IV ligi. Przedostatni w stawce Górnik Nowe Miasto Wałbrzych podejmował ostatni Klub Sportowy Łomnica.

Do przerwy na prowadzeniu 1:0 byli występujący w roli gospodarzy wałbrzyszanie. Górnik objął prowadzenie w 23. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Sebastian Misiułajtis, nota bene zawodnika o którym było głośno w ostatnim czasie. Chodzi o incydent z 21 października 2023 roku, kiedy to zaczepiony barkiem przez gracza Łużyc Lubań, odmachnął ręką trafiając ją delikatnie w twarz rywala (ten upadł zresztą jak "porażony piorunem"). Kara Komisji Dyscyplinarnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej była trudna do zrozumienia, by nie powiedzieć wprost, że jej członkowie po prostu przesadzili. Pierwszy wyrok to rok dyskwalifikacji, doszło następnie do odwołania do Komisji Odwoławczej, która skróciła karę do pół roku. Górnik postanowił walczyć dalej i złożył skargę kasacyjną do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wałbrzyszanie wytknęli między innymi błędy proceduralne, jak choćby wymierzenie kary z niewłaściwego paragrafu. Ostatecznie Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła karę dyskwalifikacji i zwróciła sprawę z powrotem do Komisji Odwoławczej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Finalnie saga dobiegła końca, a zawodnik Górnika może już biegać po boiskach.

Wracają do meczu, w 61. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie 2:0 po golu Sebastiana Francusa. Podobnie jak w starciu przeciwko Zenitowi Międzybórz, tak i teraz Klub Sportowy Łomnica znalazł się w trudnym położeniu, przegrywając różnicą dwóch trafień. Podopieczni Macieja Maćkowskiego walczyli, zmniejszyli straty, bowiem w 69. minucie złapaliśmy kontakt po golu Mateusza Cieślika, lecz to było wszystko na co było stać beniaminka z Łomnicy. Tym razem happy-endu jak tydzień wcześniej nie było. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych w starciu dwóch beniaminków pokonał Klub Sportowy Łomnica 2:1. Dodajmy, że jesienią w pierwszym boju padł taki sam rezultat również na korzyść wałbrzyszan.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Klub Sportowy Łomnica 2:1 (1:0)

KS: Biernat, Jałgiejczuk, Okowiński, Turczyk, Salamon, Grygiel (72' Aleksiejew), Zaleszczyk, Cieślik, Gorczyca, Kucharczyk (64' Kapusta), Habasiński.