Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7099
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Mechanik” równa się jakość

Czwartek, 20 marca 2008, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Mechanik” równa się jakość
Uczniowie "Mechanika" mogą się pochwalić, że chodzą do wyróżnionej szkoły.
Fot. TEJO
Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” sięgnęli po laury przyznane przez Kapitułę Certyfikatu Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”. – To dla nas ogromny sukces i motywacja do dalszej pracy – podsumowuje wicedyrektor szkoły Zbigniew Gotowała.

Popularny „Mechanik” podjął bowiem wyzwanie stworzenia w szkole nowej mody na wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. – To był ogrom pracy, który włożyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele – mówi Z. Gotowała

Najpierw placówce przesłano propozycję wzięcia udziału w projekcie. Przeanalizowaliśmy ją i pomyśleliśmy, że spróbujemy. Rozpoczęliśmy szereg działań i udało się. – Uczniowie uczestniczyli w licznych wykładach poświęconych finansom, ekonomii i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Co tydzień zapraszaliśmy kogoś z zewnątrz. Zdobytą wiedzę młodzi ludzie przekazywali sobie wzajemnie oraz wychodzili z nią na zewnątrz, między innymi organizując zajęcia w przedszkolach – usłyszeliśmy.

Jak podkreśla Wanda Kozyra, dyrektor szkoły, sukces jest dla nich tym większy, że w rywalizacji czterdziestu szkół z Dolnego Śląska, „Mechanik” znalazł się w dziewiętnastce placówek, którym ten certyfikat przyznano.
– W ogólnej klasyfikacji wywalczyliśmy najwyższą, szósta pozycję wśród jeleniogórskich szkół, a ponadto pokonaliśmy nawet szkołę ekonomiczną z Wrocławia – cieszy się Wanda Kozyra.

Certyfikat przedsiębiorczości potwierdza, że dana szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości. Przyznano go szkole na trzy lata z możliwością przedłużenia.
– To dla nas dopiero początek pracy w tym zakresie – powiedział Zbigniew Gotowała. Teraz przez kolejne lata będziemy pracować na to, żeby ten certyfikat utrzymać i przedłużyć na kolejne lata.
Certyfikat odebrał również Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group