Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8356
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Mazda wbiła się w ciężarówkę w Dziwiszowie

Środa, 6 listopada 2013, 8:27
Aktualizacja: Niedziela, 17 listopada 2013, 8:19
Autor: Angela
Dziwiszów: Mazda wbiła się w ciężarówkę w Dziwiszowie
Fot. Angela
Cudem uniknął śmierci lub bardzo poważnych obrażeń kierowca mazdy z Wojcieszowa, który na łuku drogi w Dziwiszowie wjechał w bok naczepy ciężarówki kasując dach swojego pojazdu właśnie od strony kierowcy. Mieszkaniec Wojcieszowa tuż przed uderzeniem widząc, że nie uniknie zderzenia, położył się na siedzeniu pasażera w ten sposób ratując sobie życie.

Jak mówił na miejscu asp. Kacper Krauze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca mazdy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał pod naczepę tira. Kierowcę z osobówki wyciągnęli świadkowie zdarzenia przed przyjazdem ratowników.

Mieszkaniec Wojcieszowa był wstępnie opatrywany na miejscu przez zespół pogotowia ratunkowego, ale ostatecznie został zabrany na badania do szpitala. Kierowcy tira z Jeleniej Góry nic się nie stało. Obecnie na moście w Dziwiszowie są utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać kilka godzin. Ruch odbywa się przez boczną posesję.

Policja ostrzega, że drogi są bardzo śliskie, a widoczność poważnie ograniczona i apeluje do kierowców, by zdjęli nogę z gazu, a do pieszych, by zachowali szczególną ostrożność przechodząc przez jezdnię.

- O szóstej rano doszło bowiem do kolejnego zdarzenia, tym razem do potrącenia pieszego – relacjonuje policjant drogówki. – Na ulicy Wincentego Pola, na wysokości tunelu, 20-letni pieszy z Janowic Wielkich wybiegł zza autobusu komunikacji miejskiej pod koła volkswagena golfa, kierowanego przez jeleniogórzankę. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało – dodaje asp. Kacper Krauze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group