Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8180
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maturalne dylematy na marginesie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 marca 2011, 17:26
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Prawdziwy egzamin dojrzałości intelektualnej czy kolejny mechanicznie rozwiązany i takoż sprawdzony test?

O maturze we współczesnym wydaniu w zestawieniu jej odpowiednikami sprzed lat paru rozmawiają – trzymając za maturzystów kciuki – Piotr Iwaniec i Konrad Przezdzięk, gospodarze programu „Uwagi na marginesie”. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~minimixi 24-03-2011 19:54
Smutną prawdą jest niestety to, że egzamin maturalny jest obecnie ba...lnie prosty i nijak się ma do odzwierciedlenia prawdziwej wiedzy uczniów :( smutne to bo mam wrażenie, że chodzi tylko o ilość zdanych matur niż o jej jakość P.S (Panie) Piotrze proszę się częściej uśmiechać :) Pzdr od dawnej znajomej z SP 7 :)
~Wizjoner 26-03-2011 6:28
Chora oświata dąży do tego, aby wszyscy mieli maturę i poszli na studia, bo prawa człowieka, prawo do nauki, itd. A zamysł jest prosty. Aby nikt nic nie umiał. Nie wychowywać, broń Boże, patriotów z charakterem! W ogóle nie wychowywać! Nie wypracowywać mocnych fundamentów do samodzielnej pracy umysłowej dla dobra Narodu! Gdy wszyscy mają doktorat, to nikt go tak naprawdę nie ma. Gdzie w powszechnym kształceniu jest łacina, greka,muzyka, plastyka, filozofia, logika, itd? Praktycznie znikły. O szkolnictwie zawodowym nie wspomnę. Co pozostało? Innowacyjność i inne bzdury, które prowadzą wprost do a...lfabetyzmu wtórnego na masową skalę. Komu zależy na zniszczeniu polskiej oświaty? Winnych oczywiście nie znajdziemy. Aż się obudzimy. Z ręką w ...
~do minimixi 26-03-2011 21:50
Jeśli mówisz o egzaminach obowiązkowych to się zgodzę. Ale jeśli mówisz np. o rozszerzonej fizyce to jesteś w błędzie. Niestety jeśli nie jesteś geniuszem, to w JG nie ma co liczyć na dobrych nauczycieli i dobre nauczanie tegoż przedmiotu w szkołach. No chyba, że kogoś stać na DOBRE korki. Innego wyjścia nie ma.
~do minimixi 29-03-2011 14:12
Jesteś rażąco nielogiczny/na. Kto ma niby udzielać tych DOBRYCH korków, skoro jak napisałeś/łaś "w JG nie ma co liczyć na dobre nauczanie" i nie ma tu większego znaczenia, dodanie że w szkołach. Wiedza i umiejętność jej przekazania, to dar, niezależny od państwej posady czy prywatnych korków. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group