Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5965
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Matematyczne łamanie młodych głów

Sobota, 28 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2007, 12:23
Autor: Angela
Jelenia Góra: Matematyczne łamanie młodych głów
Fot. Krzysztof Knitter
Wiedza i umiejętności związane z logicznym myśleniem i kombinatoryką przydały się uczniom klas trzecich szkół podstawowych.

W piątek wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 10. Na uczestników czekało dziewięć zadań i sześćdziesiąt minut na ich rozwiązanie.

Trzydziestu zawodników, po trzech reprezentantów z każdej ze szkół podstawowych w Jeleniej Górze oraz szkół z Barcinka i Mysłakowic. I sporo emocji. Dla wielu to pierwsze poważne zmagania z matematyczną wiedzą, co wymagało nie tylko umiejętności, lecz także sporego wysiłku umysłowego.

– Uczestnicy musieli znaleźć sposób na rozwiązanie zadań wykraczających poza zakres programu realizowanego przez trzy lata nauki – powiedziała organizatorka konkursu Beata Chmielewska. – Muszą wykazać się sprawnością rachunkową, logicznym myśleniem i znajomością podstaw kombinatoryki.
Jeśli dziecko wpadnie na to jak rozwiązać zadanie to rozwiąże je bardzo szybko, jeśli nie znajdzie pomysłu to zabraknie mu czasu.

Rzeczywiście tak też się stało. Czasu nie zabrakło tylko najlepszym, a i oni mieli niemało kłopotu z rozwiązaniem wszystkich zadań.
– Ogólnie nie było tak strasznie, ale nie wpadłem na to jak rozwiązać jedno z zadań, dlatego mam drugie miejsce – powiedział Tomasz Bigosiński.
Jak mówi organizatorka konkursu, w mieście odbywa się wiele konkursów, ale matematycznego brakowało. Tę tezę potwierdziły nauczyciele z innych szkół, którzy przyszli na konkurs ze swoimi uczniami.

– Dwa lata temu byliśmy na konkursie matematycznym w Podgórzynie i od tej pory nie było żadnego innego konkursu matematycznego – powiedziała Beata Chmielewska. Prowadzi dwa koła matematyczne również w formie zabawy i uważa, że powinno być więcej takich międzyszkolnych zawodów.

Po rozwiązaniu zadań na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz gry i zabawy przygotowane przez uczniów tutejszej szkoły.

Zwyciężczynią zmagań została Ewelina Joniec ze Szkoły Podstawowej nr 11. W konkursie przyznano trzy drugie miejsca: Tomaszowi Bigosińskiemu (SP 10), Kornelowi Koźbiałowi (SP 10) i Bartłomiejowi Kryjakowi (SP 8).
Dwa trzecie miejsca natomiast przypadły Kamilowi Nawrotowi (SP Mysłakowice) i Katarzynir Sadeckiej (SP 11).

Wyróżniono Mateusza Stankiewicza (SP 7), Dawida Bienickiego (SP 3) i Beniamina Sopota (SP 8).
Gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group