Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3883
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Masz dzieła sztuki i zabytki? Sprawdź je

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 maja 2017, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 7:04
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Wartość dzieł sztuki i zabytkowych przedmiotów warto zweryfikować w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim. – Można u nas sprawdzić za darmo autentyczność obrazów, rzeźb czy porcelany, a także uzyskać porady, jak się z nimi obchodzić w domu – mówi Anna Gul, kierownik Działu Konserwacji Zbiorów Muzealnych.

- Jeśli ktoś ma wątpliwości na temat swoich zbiorów dzieł sztuki i zabytków, może się do nas zwrócić – podkreśla Anna Gul. - Obrazy, meble, znaczki, itp. przejdą badania, sprawdzimy ich wartość historyczną, autentyczność, obecny stan oraz rzadkość występowania. Otrzymują też państwo zalecenia, jak się z nimi obchodzić – dodaje.

Można też swoje zbiory przekazać muzeum, wielokrotnie już to miało miejsce, bo tutaj są lepsze warunki do ich przechowywania. Najbardziej wartościowe eksponaty trafiają na wystawy, a osoba darczyńcy jest wymieniana.

Kontakt: Dział Konserwacji Zbiorów Muzealnych, tel. 756455084.

Muzeum Karkonoskie jest czynne: wtorek - niedziela w godzinach 09:00 - 17:00, w środę - wstęp bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~tja 25-05-2017 9:33
jasne a na drugi dzień policaje puk puk do drzwi "poproszę dowód zakupu albo rekwirujemy zabytek" ..ale to po prababci nie mam faktury z XIX wieku ..no to rekwirujemy ;)
~Euro 25-05-2017 10:51
To lepiej od razu na policje zanieść
~No tak,trochę zachodu 25-05-2017 11:37
i starocie zmienią właściciela.Na pewno można się zwłaszcza po nowej lepszej zmianie tego spodziewać, zwlaszcza ,że trzon stanowią odbarwieni komuchy i wiedzą jak to się robi, Zebrać informację, przejąć dobra a potem ... a potem kopa w ... i po śp.prezydencku szaj dziadu pisane fonetycznie
~ 25-05-2017 12:10
Tak to jest wszystko prawda. Jak się posiada cenne rzeczy monety, znaczki, antyki to lepiej się z tym nie ujawniac. Dla własnego bezpieczeństwa chociażby. I nie zapominajmy, że prawo stanowi , iż wszystko co zostanie znalezione bądź wykopane z ziemi, a stanowi wartość historyczną należy do państwa. A potem możemy spodziewac się odebrania nam tych przedmiotów bo babcia albo inny krewny zapomniał nam zostawic faktury zakupu jak to ktoś napisał wyżej z XIXw...
~x 25-05-2017 12:52
Powiem wam lepszy numer,jeżeli trzymasz zarobioną przez siebie złotówkę w ręce to jest Twoja,natomiast jeśli tą samą złotówkę rzucisz na ziemię i znajdziesz na drugi dzień to zgodnie z prawem już nie jest Twoja, gdyż wszystko co leży w ziemi należy już do skarbu państwa i nie ma znaczenia czy to na Twojej działce ,czy nie.Takie mamy super prawo.
~Dura lex, sed lex 26-05-2017 11:28
Prawo prawem, ale ja wychodzę z założenia, że znalezione nie kradzione. Znajdziesz na ulicy banknot, to już masz lecieć na policję, by go oddać, bo takie jest prawo. Zrobił tak pewien starszy Pan w Nowym Sączu, który znalazł "dychę". Policja ma z tym większy problem, bo raz, że musi ten fakt zaprotokołować, a dwa coś z tą "dychą" zrobić, a to więcej "zachodu", niż nominalna wartość tego banknotu. Wszelkie powojenne pamiątki, odznaki, nieśmiertelniki..., które ludzie sprzedają na targach staroci, na allegro to według prawa także własność państwa, bo przeleżały w ziemi, wobec tego ich sprzedaż jest nielegalna. Brak rzeczywiście ścisłych regulacji dot. sprzedaży antyków. Jak można udowodnić, że obraz należał do babci, znaczki, monety do dziadka itp.? Przecież nie ma na to paragonów, kwitów.
~analityk 26-05-2017 18:15
"Weryfikacja wartości dzieł sztuki, zabytkowych przedmiotów, sprawdzenie autentyczności obrazów, porcelany i innych. Każdy posiadacz może przynieść swe zbiory dzieła sztuki, zabytki, a obrazy, meble, znaczki i in. przejdą badania na wartość historyczną, autentyczność itd." W sumie dobry argument. A przy okazji zostaną też zarejestrowani, skatalogowani i "prześwietleni" wszyscy posiadacze co cenniejszych rzeczy, gdy powstanie ich "konkretna osobowa ewidencja". Zmierzamy powoli w kierunku coraz pełniejszej kontroli państwa nad obywatelami. I bez różnicy czy jest to państwo PO-PSL czy państwo PIS. Dwie ręce tego samego organizmu o nazwie "totalna inwigilacja i całkowita kontrola". Małymi kroczkami idziemy w stronę "orwellowskiego świata". Nie tylko w Polsce.Europa jest już na dobrej drodze.
~analityk 26-05-2017 18:40
Drodze do przemiany w totalitarne "superpaństwo". Trzeba jeszcze tylko zrobić trochę większy "burdel", spowodować wzrost "zagrożenia terrorystycznego" i strachu przed terrorem wśród narodów Europy, a ludzie sami zrzekną się wolności w imię " poczucia spokoju i bezpieczeństwa", błagając o ochronę. I droga otwarta do kolejnych "stanów wyjątkowych" a nawet "wojennych" w kolejnych krajach, a w końcu może i całej UE. I wtedy... żegnaj demokracjo, nawet fasadowa, iluzoryczna.I gdy nie daj boże nadejdzie ten dzień "0" i godz. "0" "państwo totalne" będzie wiedzieć kto co ma i czego u kogo szukać.Bo obywatel nie będzie miał prawa do własności prywatnej. Lub w ogóle do "prywatności", wedle argumentu - każdy kto żąda swego prawa do zachowania prywatności " musi mieć coś na sumieniu i coś do ukrycia"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group