Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 4044
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marzeniem sieć traktów dla cyklistów. Może po 2016 roku?

Środa, 14 września 2011, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Marzeniem sieć traktów dla cyklistów. Może po 2016 roku?
W Jeleniej Górze brakuje wygodnej sieci dróg rowerowych.
Fot. Archiwum
Jelenia Góra, którą określa się mianem „rowerowej stolicy Polski”, rozpisuje konkurs ofert na „opracowanie spójnej koncepcji budowy układu dróg, rowerowych na terenie miasta”.

– Chcemy doprowadzić do scalenia i rozwoju sieci ścieżek – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Po analizach stanu istniejącego i rodzajach zainteresowania rowerzystów widzimy potrzebę uporządkowania tego na trzech płaszczyznach – ścieżek turystyczno-krajoznawczych, rekreacyjno-sportowych i komunikacyjnych – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Oczywiście, odcinki tych tras będą się na siebie niekiedy nakładać, ale innych potrzebuje turysta, który przyjeżdża do nas na tydzień, czy dwa, a innych – mieszkaniec miasta, który chce dojeżdżać na zakupy czy do pracy. – Mamy nadzieję, że wykonawca naniesie na projekt wszelkie utrudnienia w rozwoju, projekty kompleksowych połączeń z istniejącymi i planowanymi ścieżkami, a cały projekt wykorzystywać będzie i topografię terenu i atrakcje turystyczne – mówi Zofia Czernow.

Samorząd oczekuje na projekt, który będzie poddany konsultacjom społecznym, wsparty analizą kosztów z określonym harmonogramem realizacji do roku 2016. Szczegóły zawiera ogłoszenie w BIP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group