Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9326
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marysieńka wjedzie do Cieplic

Sobota, 28 sierpnia 2010, 8:17
Aktualizacja: Niedziela, 29 sierpnia 2010, 7:55
Autor: M.
JELENIA GÓRA: Marysieńka wjedzie do Cieplic
Fot. M.
Efekt działań warsztatowych „Lato w teatrze” prowadzonych od 12 dni w Zdrojowym Teatrze Animacji, będzie można zobaczyć dziś i jutro w uzdrowiskowej części miasta.

„U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic” – tak zatytułowane widowisko nawiązuje do historycznej kuracji, jaką przed niemal 300 lat w cieplickim uzdrowisku odbyła monarchini. Trudno jednak nazwać sztukę LWT spektaklem historycznym.

Na kanwie faktów dziewczęta i chłopcy pod opieką instruktorów (Lidii Lisowicz, Doroty Bąblińskiej-Korczyckiej, Agnieszki Kadłubowskiej, Wojciecha Badziaka i Bogdana Nauki) zbudowali wydarzenie pełne barw i kontrastów.
Zderzają się tu nieco jałowa w uczucia współczesność i „tęczowa” epoka dawna. W pierwszym świecie „rządzi” Jan III Sobieski, w drugim – jego oblubienica, w którą wciela się kilka adeptek sceny LWT. Do tego cała kolorowa świta. Wszystko w zgrabnej choreografii, tańcach dworskich przeplecionych zabawnymi dialogami.

Widowisko plenerowe odbędzie się dziś i jutro o godz.. 20 na placu Piastowskim. Organizatorzy mają nadzieję, że ich planów nie pokrzyżuje pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group