Niedziela, 19 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:46
Autor: Bero
Jelenia Góra:  Marnieją szanse AZS
Koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie w arcyważnym meczu uległy rywalkom AZS Poznań 59:70. Porażka stawia jeleniogórzanki w beznadziejnej sytuacji.

Sytuacja obydwu ekip w tabeli przed meczem była bardzo trudna. Zarówno miejscowe, jak ich rywalki z Poznania interesowało wyłącznie zwycięstwo. Trudno się zatem dziwić ambitnej postawie i zaangażowaniu obydwu zespołów, które w pierwszej połowie szły "łeb w łeb". W pierwszej połowie wynik cały czas oscylował wokół remisu. Pierwszą kwartę wygrały przyjezdne różnicą 2 oczek (19:17). W drugiej ćwiartce z kolei były lepsze podopieczne Rafała Sroki, które zwyciężyły tą część 14:11 i objęły minimalne prowadzenie (31:30).

Po zmianie stron nadal trwała zażarta walka pod obydwoma koszami. Grą jeleniogórzanek kierowały Natalia Małaszewska, Izabela Bogdan oraz Katarzyna Dulnik, która w ważnym momencie trzeciej ćwiartki na "trójkę" Natalii Waligórskiej także rzutem zza linii 6,25m. Początek ostatniej kwarty to popis Natalii Małaszewskiej. Rozgrywająca beniaminka spod Śnieżki zdobyła 6 punktów z rzędu i ponownie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie (48:47). Pasjonująca walka niestety trwała tylko do połowy drugiej ostatniej ćwiartki. W tej części gry większą determinacją wykazały się przyjezdne. Agresywniej zaczęły kryć w obronie, przez co jeleniogórzanki pudłowały praktycznie spod samego kosza. Nadziewały się przy tym na szybkie kontry, tracąc w ostatniej fazie meczu 13 punktów z rzędu...

Była to piąta z rzędu porażka jeleniogórzanek w lidze, która niestety w znacznym stopniu zmniejsza szanse AZS-u na utrzymanie w ekstraklasie.

<B>AZS KOLEGIUM KARKONOSKIE - AZS POZNAŃ 59:70 (17:19, 14:11, 11:15, 17:25)<B>

AZS KK: Małaszewska 19 (1), Bogdan 16 (1), Dulnik 9, Kaszuwara 7 (1), Gawrońska 5, Wójcik 2, Arodź 1, Szczuraszek 0, Krawczyszyn-Samiec 0.

AZS: Ciecierska 18 (1), Jarkowska 16, Idczak 10 (1), Mrozińska 9, Sibora 7, Aleliunaite-Jankovska 5, Waligórska 3 (1), Pamuła 2, Gatialova 0.