Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5838
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marne szanse na wzlot „Orła”

Wiadomości: REGION
Środa, 19 maja 2010, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Ania
Fot. Ania
Szanse na wznowienie produkcji w Zakładach Lniarskich „Orzeł” S.A. są niewielkie. Taką informację przekazał nam prezes, Rafał Czupryński. W chwili obecnej nie chce jednak ogłaszać upadłości.

- Sytuacja pracowników jest bardzo trudna. W zasadzie jedynym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest ogłoszenie upadłości – mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” – Jeden z pracowników zdecydował się skierować w tej sprawie pismo do sądu - dodaje.

Osoby zatrudnione w „Orle” chcą odzyskać pensje za minione cztery miesiące. Obecnie są pozbawieni środków do życia i w zasadzie nie mogą zwrócić się o pomoc zewnątrz, bo teoretycznie osiągają dochody. Sami też nie chcą się zwolnić, ponieważ obawiają się, że zostaną wówczas przez trzy miesiące pozbawieni prawa do zasiłku do bezrobotnych. Część z nich szuka pracy, ale jak mówią sami zainteresowani, nie jest to łatwe.

Dopiero pod koniec przyszłego tygodnia będzie wiadomo, jakie kroki w tej sprawie poczyni zarząd. Wiadomo, że starał się on o pozyskanie inwestora, dzięki któremu zaległe wynagrodzenia zostałyby wypłacone.

Wsparcie dla pracowników „Orła” zadeklarowała ostatnio posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek, która zapowiedziała, że w tej sprawie będzie interpelowała w Sejmie. Jest to jednak raczej moralna otucha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~pio 19-05-2010 12:50
cala polska!!!, szkoda ludzi, a obrotnemu prezesowi kopa w du....e, i do zamiatania pyłu wulkanicznego na islandii\
~Aldi 19-05-2010 13:09
I tak właśnie najczęściej wyglądają twarze polskich kobiet żyjących w czasach polskiej demokracji a demokracja wszak u nas w Polsce od zawsze bo jak nawet w kultowym filmie NIE MA MOCNYCH,Pawlak nasmarował 3XNIE bo już wtedy wiadomo było jak to jest z tą demokracją.A nie lepiej od razu że zgubny dla Polaków kapitalizm?Że wygodniejszy dla cwaniaków przy korycie,że zgubny dla kraju i jego obywateli?Kto komu dał prawo do wyprzedaży majątku narodowego,kto komu dał prawo do obdzierania ludzi z należnych im wynagrodzeń?Jak długo będziemy sobie gęby DEMOKRACJĄ wycierać?i osłaniać odpowiedzialnych za ten stan,za ludzką krzywdę,za łzy i cierpienie jak długo pozwolimy złodziejom na bezkarne panoszenie.Do rozliczenia odpowiedzialnych za ten stan rzeczy i to natychmiastowego rozliczenia a na poczet zarekwirować majątki osobiste,żony,męża,mamusi i dzieci.Jeśli dzieci matek z Orła nie muszą jeść to dzieci prominentów też mogą być głodne-Prawda?
~PRACOWNIK 19-05-2010 16:42
A ja myslę ze to nie kapitalizm lecz zwykły bandytyzm . Bo jak nazwac to co sie wyrabia łamiąc prawo krzywdząc ludzi, prezes/rada nadzorcza są bezkarni. Wstyd i hanba dla dla tych którzy mogli by pomóc którzy powinni stać na straży prawa a nie robia tego.
~ 19-05-2010 17:08
Podpisuje sie pod powyzszym postem nic dodac nic ujac.
~pracownik 19-05-2010 19:49
Mam nadzieję że sąd szybko zadecyduje ,i przyjmie strone ludzi ,ludzi pracy ,ludzi skrzywdzonych przez zło.....
~<<<były pracownik>>> 19-05-2010 20:10
Pan Prezesunio nie chce ogłosić upadłości,bo jeszcze myśli jak tu szybko sprzedać park maszynowy i obłowić się do końca.Ludzie brońcie tego majątku,bo wszystko wywiezie i sprzeda,bo do tego się szykuje!!!!!!
~j 23 19-05-2010 20:33
Te same brednie a prezes dalej kręci niezłe lody bo nasz chory kraj na to pozwala ,zmięcie zdjęcie i nie piście tego samego,bo nic z tego nie będzie. Pani Ewa robi mężowi reklamę i co dalej.
~/!!!!!/ 20-05-2010 8:34
I już w "ORLE"nie pracuje!!!!Bo mąż jej pracę znalazł!!!!
~pra. 20-05-2010 22:11
ludzie, jak prezesunio ogłosi likwidacje zakładu to czy odprawy 3 miesięczne się wtedy należą? pracuje ponad 15 lat i nie wiem do końca... (mam umowę na czas nieokreślony oczywiście)
~Kolega 21-05-2010 10:37
Człowieku z księżyca spadłes ? Takim robolom jak my to tylko kopa w zad i tyle sie należy. Ludzie zwolnieni rok temu nie otrzymali jeszcze to co powinni dostac z mocy paragrafów. Trzeba było zatrudnić się np; w PZU czy stoczni albo w energetyce to dostałbys na mercedesa. A w takiej firmie to tylko z garbem na plecach wyjdziesz. PODZIĘKUJ N.S.Z.Z. bo to oni są współwinni za takie prawo ( bezprawie ) jakie mamy.
~j 23 21-05-2010 14:56
POPIERAM ~KOLEGA w 100 % taką mamy demokrację.
~mixer 25-05-2010 17:13
prezes z pewnością jeszcze zanim ogłosi upadłość zroluje akcje, przecież jeszcze są w spółce udziałowcy którzy jak dotąd nie pozbyli się udziałów mimo że spółka nie produkuje, wali wam kity niby że szuka inwestora a prawdopodobnie czeka jak kurs akcji osiągnie wartość zerową którą właściwie już osiągnął, (oczywiście waszym kosztem), po co płacić za spółkę wartość księgową skoro jeszcze można obniżyć jej wartość i tanim kosztem przejąć, nie jestem w stanie zrozumieć jak można zniszczyć spółkę która może być rentowna, wasz prezes nie jest przedsiębiorcą natomiast wie jak się spekuluje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group