Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7054
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Marne szanse na wzlot „Orła”

Środa, 19 maja 2010, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Ania
REGION: Marne szanse na wzlot „Orła”
Fot. Ania
Szanse na wznowienie produkcji w Zakładach Lniarskich „Orzeł” S.A. są niewielkie. Taką informację przekazał nam prezes, Rafał Czupryński. W chwili obecnej nie chce jednak ogłaszać upadłości.

- Sytuacja pracowników jest bardzo trudna. W zasadzie jedynym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest ogłoszenie upadłości – mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” – Jeden z pracowników zdecydował się skierować w tej sprawie pismo do sądu - dodaje.

Osoby zatrudnione w „Orle” chcą odzyskać pensje za minione cztery miesiące. Obecnie są pozbawieni środków do życia i w zasadzie nie mogą zwrócić się o pomoc zewnątrz, bo teoretycznie osiągają dochody. Sami też nie chcą się zwolnić, ponieważ obawiają się, że zostaną wówczas przez trzy miesiące pozbawieni prawa do zasiłku do bezrobotnych. Część z nich szuka pracy, ale jak mówią sami zainteresowani, nie jest to łatwe.

Dopiero pod koniec przyszłego tygodnia będzie wiadomo, jakie kroki w tej sprawie poczyni zarząd. Wiadomo, że starał się on o pozyskanie inwestora, dzięki któremu zaległe wynagrodzenia zostałyby wypłacone.

Wsparcie dla pracowników „Orła” zadeklarowała ostatnio posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek, która zapowiedziała, że w tej sprawie będzie interpelowała w Sejmie. Jest to jednak raczej moralna otucha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group