Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2268
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marketowa szajka złodziei w rękach policji

Piątek, 11 marca 2011, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Marketowa szajka złodziei w rękach policji
Fot. Materiały Policji
Policjanci zatrzymali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami mienia w jednym z dyskontów w regionie. W skład grupy wchodzi osiem osób. Byli to pracownicy marketu oraz członkowie ich rodzin.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali osiem osób w wieku od 20 do 36 lat podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o szereg kradzieży na szkodę jednego z dyskontów w regionie jeleniogórskim.

Zatrzymani tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, którą kierowała 31-letnia pracownica marketu. Byli to kasjerzy, operator monitoringu, pracownicy ochrony oraz członkowie ich rodzin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa najprawdopodobniej działała od stycznia ubiegłego roku do marca br.

Policjanci ustalili, że jednorazowo przez linię kas wyjeżdżał wózek z towarem wartym około 5000 do 8000 zł. Dziennie takich wózków mogło wyjechać kilka. Złodzieje kradli odzież, kosmetyki, akcesoria samochodowe, żarówki , sprzęt RTV i inne przedmioty. Obecnie właściciel szacuje poniesione straty. W trakcie przeszukań policjanci w mieszkaniach należącym do zatrzymanych odzyskali towar na około 20 tysięcy złotych.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. 31-kobieta odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozić jej może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Została już tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Pozostali członkowie odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieże (odpowiedzialność karna do pięciu lat więzienia). Zostali objęci dozorami policyjnymi, mają zakaz opuszczania kraju oraz muszą wpłacić poręczenia majątkowe.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group