Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5849
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marek Obrębalski w dziesiątce najlepszych!

Poniedziałek, 24 listopada 2008, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2011, 7:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Marek Obrębalski w dziesiątce najlepszych!
Fot. TEJO
W opublikowanym w dzisiejszym numerze tygodnika „Newsweek” rankingu prezydentów miast, szef Jeleniej Góry zajął dziewiąte miejsce. Wygrał prezydent Krosna. Drugi jest Rafał Dutkiewicz, który rządzi Wrocławiem.

Układając „piętnastkę” najskuteczniejszych prezydentów dziennikarze tygodnika oparli się opiniach ekspertów biorących pod uwagę budżet, inwestycje, przestępczość i zdolność do pozyskiwania funduszy europejskich. Otrzymane odpowiedzi sami zweryfikowali.

W cuglach wygrał Piotr Przytocki, prezydent Krosna, który cieszy się ankietowym poparciem aż 87 procent respondentów i „przez sześć lat rządzenia stworzył jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce”.

Marek Obrębalski jest dziewiąty. – Jelenia Góra ma wszystkie atuty, aby stać się turystyczno-uzdrowiskową stolicą Sudetów – czytamy w Newsweeku. – Urzędnicy i prezydent wzięli sobie do serca głos obywateli. Magistrat odnowił cztery wieże widokowe, zbudował ośrodek sportów zimowych i przymierza się do projektu centrum rekreacyjnego wykorzystującego wody termalne – napisano w tygodniku. – Jeśli urzędnicy utrzymają dotychczasowe tempo, Jelenia Góra ma szansę stać się gwiazdą regionu – kokludują.

Jak nam powiedziała Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału promocji i informacji magistratu, sformułowanie dziennikarzy Newsweeka jest niefortunne, gdyż nie chodziło o dokonaną modernizację wież, ale o plany, które taki remont zakładają.

Marek Obrębalski wyprzedził, między innymi, szefów Bydgoszczy, Szczecina, Łodzi i Płocka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group