Piątek, 26 czerwca
26°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Marek Obrębalski: kandydat niezależny. Z poparciem DŚ XXI

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 2 min czytania

Nie partykularne interesy partyjne, ale wola wyborców sprzed czterech lat, rzetelne wykonywanie obowiązków i dobro miasta i jego mieszkańców jako cel najważniejszy – tak prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski uzasadnił dzisiejszą decyzję o chęci kontynuowania misji w najbliższej kadencji. Szef miasta rozstał się też

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent wygłosił okolicznościowe oświadczenie. Spodziewano się go wcześniej, ale – jak powiedział M. Obrębalski – zwlekał z podaniem swojej decyzji do czasu oficjalnego ogłoszenia daty wyborów samorządowych. Tę poznaliśmy wczoraj – 21 listopada. Marek Obrębalski będzie ubiegał się o prezydencką reelekcję z ramienia Niezależnego Komitetu Wyborczego. Będzie też startował do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z pierwszego miejsca list niepolitycznego stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, którego liderem jest Rafał Dutkiewicz. Oznacza to jedno: szef Jeleniej Góry musi rzucić legitymację Platformy Obywatelskiej. Uczni to – jak można sądzić – nie bez rozterek, bo o wewnętrznym konflikcie w jeleniogórskiej PO słyszało się już od dawna. - W swojej działalności kieruję się wyłącznie wielokierunkowym dobrem miasta, a nie partyjnymi wskazaniami – oświadczył Marek Obrębalski. – Ta niezgodność doprowadziła w ostatnim czasie do niezadowolenia niektórych działaczy jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej, którzy na pierwszym miejscu stawiają lojalność partyjną i partykularne interesy, a nie dobro Jeleniej Góry i jej mieszkańców – dodał. Podkreślił też, że wprawdzie PO składało mu propozycję kandydowania na posła w przyszłorocznych wyborach do parlamentu, nie skorzystał z niej. Podkreślił też, że jego wcześniejsze decyzje budziły sprzeciw w lokalnym środowisku PO. Zwłaszcza posunięcia z mianowaniem zastępców prezydenta (Jerzego Lenarda i Miłosza Sajnoga), a także dymisja ex-zastępcy Zbigniewa Szereniuka, wywołały w szeregach Platformy burzę. Marek Obrębalski wyjaśnił, że jego byli partyjni koledzy mieli swoich kandydatów na te stanowiska, ale on nie wyraził zgody na ich nominację. O nazwiskach nie chciał jednak mówić. W oświadczeniu dodał także, że za ważne uznaje poczucie odpowiedzialności za działania, ciągłą pracę nad rozwojem miasta, a także dbałość o mieszkańców. – Liczą się dla mnie relacje oparte na zaufaniu (…), a także rzetelne wykonywanie obowiązków zarówno prywatnych jak i zawodowych – dodał. Pokreślił też owoce pracy zespołu urzędu miasta: podpisywane niemal codziennie umowy na nowe inwestycje i niespotykany w poprzednich kadencjach ruch inwestycyjny oraz rozwój miasta. Decyzja Obrębalskiego nie jest zaskoczeniem, bo nieoficjalnie mówiło się o niej od kilku miesięcy. Miłosz Sajnog nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta. – Wystartuję w wyborach do rady miasta – mówił dziś zastępca szefa miasta. Twardy orzech do zgryzienia ma Jerzy Lenard, mocno i funkcyjnie związany z Platformą Obywatelską. Skoro jego przełożony rzuca legitymacją partyjną, los Lenarda nie jest pewny. Zastępca prezydenta nie chciał jednak komentować oświadczenia Marka Obrębalskiego. Powiedział, że w ratuszu nie będzie rozmawiał o polityce, a w najbliższym czasie zwoła konferencję prasową.rn rnW tym świetle wiadomo, że jedynym kandydatem PO jest Marcin Zawiła, który niebawem zostanie oficjalnie namaszczony do startu w jesiennych wyborach. Marek Obrębalski jest z kolei przedostatnim prezydentem dużego dolnośląskiego miasta, który opuścił szeregi Platformy i związał się z DŚ XXI. W rękach PO został póki co jedynie Wałbrzych.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka