Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4971
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Zawiła wraca do Platformy Obywatelskiej

Wtorek, 2 lutego 2016, 8:22
Aktualizacja: Środa, 3 lutego 2016, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Zawiła wraca do Platformy Obywatelskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Wczorajsze (1.02) spotkanie w jeleniogórskim Ratuszu z byłym szefem polskiej dyplomacji, a obecnie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną, było okazją, by złożyć deklarację chęci powrotu w szeregi partii przez prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę.

- Przyjąłem deklarację pana prezydenta Marcina Zawiły, że chce wrócić do Platformy Obywatelskiej. Po tym czasie rozłąki między nami, mam nadzieję, że ten czas się kończy i przyjmuję to jako taki dobry znak i symbol współpracy na dzisiaj, jutro i na następne dni jeśli chodzi o całą Platformę Obywatelską – poinformował na konferencji prasowej w miejskim Ratuszu Grzegorz Schetyna.

- Chciałbym, żebyśmy mogli powiedzieć, że Platforma wraca do korzeni nie tylko politycznie, personalnie, ale też emocjonalnie. Taką partię chcę prowadzić, która szuka tego co wspólne, chce razem rozwiązywać problemy, wspierać polskie samorządy i bronić Polskę przed centralistycznymi rządami PiS-u – dodał przewodniczący PO.

- Platforma ma nowego przewodniczącego, zaczynamy znowu mówić o wspólnym działaniu z wrażliwością na decentralizację, która jest mi bardzo bliska, stąd moja deklaracja – powiedział prezydent Jeleniej Góry. - Uważam, że jeżeli moje nazwisko będzie mogło przyciągnąć ileś osób popierających ten pomysł, to chcę im dać wyraźny sygnał, ponieważ jestem zaniepokojony o Jelenią Górę, ale też o Polskę, bo te pomysły (rządu – przyp. red.) wyglądają niebezpiecznie – argumentował Marcin Zawiła, który w październiku ubiegłego roku odszedł z partii stając po stronie swoich zwolenników wcześniej wyrzuconych z PO, którzy później - po kolejnym odwołaniu - jednak wrócili do ugrupowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group