Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5489
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Manewry medyczne

Sobota, 25 września 2021, 7:02
Autor: WAC
Powiat: Manewry medyczne
Fot. WAC
Około stu strażaków z Polski i Czech brało udział w jubileuszowych XXX Manewrach Medycznych pt. „Trzydziestka” trwających przez ostatnie trzy dni (22 – 24.09) w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Organizatorem ćwiczeń, które z roczną przerwą spowodowaną pandemią odbywają się w naszym regionie od 2006 roku jest Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. W zakończonej ostatnio edycji uczestniczyły zespoły ratownicze złożone ze strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, Komend Powiatowych i Miejskich PSP województwa dolnośląskiego oraz strażaków, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Jelenia Góra oraz powiatu karkonoskiego. Ćwiczącym towarzyszyło około 50 instruktorów oraz 30 pozorantów. W tej roli wystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo – Usługowych z Jeleniej Góry.

Manewry, realizowane były w ramach projektu unijnego „Wzmocnienie Bezpieczeństwa Wspólnego Pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy”, były praktyczną formą doskonalenia w czasie udzielania poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy

Wśród wielu misji, w trakcie których ratownicy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności znalazły się między innymi poszukiwania osoby zaginionej za pomocą drona, udzielanie pomocy osobom poparzonym, ratowanie spadochroniarza, który utknął na drzewie - mówi zastępca komendanta miejskiego PSP brygadier Andrzej Ciosk. - Zawsze staramy się też, aby wśród zadań znalazło się udzielanie pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. W trakcie ćwiczeń wykorzystywany jest defibrylator. To szczególnie ważne, bo w ostatnim czasie w naszym powiecie mieliśmy kilka przypadków, gdzie strażacy byli u chorego przed pogotowiem.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group