Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2438
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mamy zadziałały – dzieci zadowolone

Środa, 1 sierpnia 2018, 11:59
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2018, 12:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mamy zadziałały – dzieci zadowolone
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze wiele placów zabaw wymaga doposażenia i różnego rodzaju zabezpieczeń. Grupa jeleniogórskich mam postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i pierwsze efekty już są widoczne. Plac zabaw na Wzgórzu Kościuszki został wzbogacony o kilka atrakcji, które już cieszą się dużą popularnością.

Wieloletnie zaniedbania zmobilizowały grupę mam, które postanowiły stworzyć projekt do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W efekcie ich pomysł przeszedł weryfikację formalną i merytoryczną Urzędu Miasta, a następnie zebrał największą liczbę głosów wśród mieszkańców.

Niestety, władze miasta ograniczyły wysokość kosztów realizacji projektów JBO 2018 do 50 tysięcy, więc na Wzgórze Kościuszki trafiło tylko kilka atrakcji autorstwa "Chłopaków z lasu", ale mamy idą za ciosem i do JBO 2019 również zgłosiły kolejny projekt.

Wśród tych, z których można korzystać na placu zabaw na Wzgórzu Kościuszki największą popularnością cieszy się tyrolka, do której ustawiają się kolejki dzieci. Jest też labirynt dla najmłodszych, piaskownica i kilka innych atrakcji.

- Bardzo fajny pomysł - dzieci są zachwycone. Dobrze, że podłoże jest z drobnego pasku, dzięki czemu jest bezpieczniej - powiedziała pani Sylwia, która gratuluje mamom inicjatywy. - Liczymy, że podobne urządzenia i być może ogrodzenie terenu pojawią się także na innych placach zabaw - dodała kolejna mama.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group