Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8532
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MaMa Perform w Muflonie

Wtorek, 7 października 2014, 8:49
Aktualizacja: 8:52
Autor: Org
Jelenia Góra: MaMa Perform w Muflonie
Fot. Organizator
Już w czwartek (9.10.) i piątek (10.10.) o godz. 18.30 Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza na wyjątkowy spektakl, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Wstęp jest bezpłatny.

Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym, jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Choreografia - Marysia Stokłosa, reżyseria oświetlenia - Michał Głaszczka, koordynacja - Wilejka Zagórowska.

Współpraca artystyczna/wykonanie: Agata Brzozowicz, Katarzyna Dańska, Magdalena Drągowska-Romaszkan, Marzena Jazowska, Małgorzata Remiarz, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Wilejka Zagórowska, Natalia Żuchowska

Producentem spektaklu jest Fundacja MaMa. Pokaz jest finansowany ze środków Instytutu Muzyki i Tańca / Scena dla tańca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group