Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2953
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Małysz na progu – korki na granicy

Wtorek, 15 stycznia 2008, 11:21
Aktualizacja: 13:35
Autor: MAR
Region Jeleniogórski: Małysz na progu – korki na granicy
Fot. Archiwum
W czwartek zaczyna się konkurs w Harrachovie, gdzie w najbliższy weekend (18 – 20 stycznia) odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Policja spodziewa się sporych utrudnień w ruchu.

Wprawdzie największy szał kibicowania naszym orłom już minął, ale bliskość granicy i dość dobra postawa naszych reprezentantów – w tym gasnąca legenda Adama Małysza (nie wiadomo, czy wystartuje w konkursie) powodują, że można spodziewać się tłumu kibiców.

Największy ruch będzie 19 i 20 stycznia, gdy rozegrane zostaną dwa konkursy w lotach na mamuciej skoczni.
– Szacuje się, że główne nasilenie ruchu na drogach dojazdowych do Harrachova wystąpi w dniach od 19 do 20 stycznia. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi Jakuszyce – Radomierz i drogi w kierunku przełęczy kowarskiej, uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby i na Okraj oraz przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku publicznego na terenie powiatu jeleniogórskiego – poinformowała nadkom. Edyta Bagrawska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja apeluje do turystów i kibiców skoków narciarskich, którzy w tych dniach odwiedzą nasz region, o zachowanie szczególnych środków ostrożności. Informujemy wszystkie osoby, które w tych dniach zamierzają pojechać na narty do Czech o wybieranie innych przejść, gdyż przewidujemy duże natężenie ruchu, mogą wystąpić utrudnienia, a w związku z tym dojazd może wydłużyć się o kilka godzin.

Policja prosi kibiców wybierających się na zawody w skokach o to, aby za przednią szybę włożyli białą kartkę, gdyż ułatwi to płynność ruchu w kierunku Czech.

Ponadto poprosimy również kierowców posiadających CB radia o rozpowszechnienie informacji o utrudnieniach w ruchu na tych odcinakach dróg. Apelujemy również do kierowców tirów, aby w tych dniach wybierali inne przejścia graniczne niż Jakuszyce – Harrachov.

Jeżeli na drogach będzie leżał śnieg informujemy kierowców pojazdów powyżej 12 ton o obowiązku zakładania łańcuchów już od Piechowic. Te samochody, które nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, będą zawracane na najbliższe parkingi.

Na miejscu trzeba pamiętać o zakupie biletów i o tym, że może nie być miejsca pod samą skocznią. Na szczęście, mamucia skocznia w Harrachovie jest tak usytuowana, że zawodników można oglądać z każdej strony. Czego jeszcze życzyć? Oby nasi pokazali klasę i ucieszyli kibiców.

Program zawodów
czwartek (17 I)
od godz. 10 – oficjalny trening
piątek (18 I)
od 11 – oficjalny trening
13.45 – kwalifikacje
sobota (19 I)
12.15 pierwsza seria
13.45 finałowa seria
niedziela (20 I)
12.15 pierwsza seria
13.45 finałowa seria

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group