Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Mały Książę" w Młodzieżowym Domu Kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 grudnia 2014, 9:09
Aktualizacja: 12:01
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Premiery dwóch spektakli przygotowane przez „mdk–owskie” grupy teatralne odbyły się we wtorek (9.12) w Młodzieżowym Domu Kultury. Grupa Agrafka zaprezentowała „Podróż do świata wierszy” Jana Brzechwy, a Metafora – „Małego Księcia” Antonie de Saint–Exupery’ego.

W przedstawieniu „Podróż do świata wierszy” wystąpili: Bogna Lepak, Tymon Łukowicz i Mateusz Szrama. Młodzi aktorzy pokazali również zaprojektowane przez siebie wizerunki zwierząt z recytowanych wierszy.

Reżyserią i adaptacją tekstu spektaklu „Mały Książę” zajęła się Alicja Hałka, która również zaprezentowała się na scenie. Zagrali z nią: Justyna Podsadowska, Monika Załupska, Gabriel Chadaj i Adam Zwoliński.

Spektakl ten był współczesną wizją przygód Małego Księcia, który pojawia się w małym miasteczku i odwiedza żyjących tam ludzi.

- Pomysł spektaklu zrodził się w głowach młodych twórców i zainspirował ich do rozważań nad naszymi przyzwyczajeniami – wyjaśnia Krzysztof Zwoliński, opiekun grup teatralnych z MKD. - Ludzie mają bowiem tendencję do szufladkowania innych i przypisywania stereotypowych zachowań przedstawicielom zawodów czy profesji. A przecież księgowa w czasie wolnym zamiast liczyć słupki liczb może uwielbiać tańczyć. Spektakl „namawia” nas do uciekania przed zaszufladkowaniem i wyzwolenia się z przypisanych nam życiowych ról. Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie ma to w ostateczności znaczenia, jakie piastujemy stanowiska. Ludzie czasem zbytnio się identyfikują ze swoim stanowiskiem, popadając w pewne zatracenie. Głównym motywem spektaklu jest miłość miedzy Księciem i Różą, czyli kwestia odpowiedzialności za bliskie nam osoby, które „oswoiliśmy” – dodaje K. Zwoliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mama Gabrysia 12-12-2014 18:23
Byłam, widziałam, byłam zachwycona! Brawo dzieciaczki! "Profesjonalni" aktorzy z teatru Norwida powinni uczyć się od tych małych aktorów, którzy chęcią i pasją nadrabiają ewentualny niedostatek jeszcze umiejętności warsztatowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group