Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7030
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Mały Książę" w Młodzieżowym Domu Kultury

Piątek, 12 grudnia 2014, 9:09
Aktualizacja: 12:01
Autor: Org
Jelenia Góra: "Mały Książę" w Młodzieżowym Domu Kultury
Fot. Organizatorzy
Premiery dwóch spektakli przygotowane przez „mdk–owskie” grupy teatralne odbyły się we wtorek (9.12) w Młodzieżowym Domu Kultury. Grupa Agrafka zaprezentowała „Podróż do świata wierszy” Jana Brzechwy, a Metafora – „Małego Księcia” Antonie de Saint–Exupery’ego.

W przedstawieniu „Podróż do świata wierszy” wystąpili: Bogna Lepak, Tymon Łukowicz i Mateusz Szrama. Młodzi aktorzy pokazali również zaprojektowane przez siebie wizerunki zwierząt z recytowanych wierszy.

Reżyserią i adaptacją tekstu spektaklu „Mały Książę” zajęła się Alicja Hałka, która również zaprezentowała się na scenie. Zagrali z nią: Justyna Podsadowska, Monika Załupska, Gabriel Chadaj i Adam Zwoliński.

Spektakl ten był współczesną wizją przygód Małego Księcia, który pojawia się w małym miasteczku i odwiedza żyjących tam ludzi.

- Pomysł spektaklu zrodził się w głowach młodych twórców i zainspirował ich do rozważań nad naszymi przyzwyczajeniami – wyjaśnia Krzysztof Zwoliński, opiekun grup teatralnych z MKD. - Ludzie mają bowiem tendencję do szufladkowania innych i przypisywania stereotypowych zachowań przedstawicielom zawodów czy profesji. A przecież księgowa w czasie wolnym zamiast liczyć słupki liczb może uwielbiać tańczyć. Spektakl „namawia” nas do uciekania przed zaszufladkowaniem i wyzwolenia się z przypisanych nam życiowych ról. Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie ma to w ostateczności znaczenia, jakie piastujemy stanowiska. Ludzie czasem zbytnio się identyfikują ze swoim stanowiskiem, popadając w pewne zatracenie. Głównym motywem spektaklu jest miłość miedzy Księciem i Różą, czyli kwestia odpowiedzialności za bliskie nam osoby, które „oswoiliśmy” – dodaje K. Zwoliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group