Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4558
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali szachiści przed Pucharem Polski

Środa, 20 marca 2019, 6:12
Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2019, 11:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Mali szachiści przed Pucharem Polski
Fot. MT
Dzeci z Klubu Szachowego Jelonka intensywnie przygotowują się do najważniejszej imprezy w roku dla swojej kategorii wiekowej, czyli Pucharu Polski do lat 8, który na początku maja odbędzie się w Szczyrku.

W Beskidy pojedzie reprezentacja klubu licząca pięć dziewczynek oraz jednego chłopca. Są to: Oliwia Cudyk, Mateusz Glinkowski, Ola Gerono, Katarzyna Tkacz, Wiktoria Talaga i Weronika Sękiewicz. W obecnej fazie przygotowań trenują nawet trzy – cztery razy w tygodniu, aby jak najlepiej wypaść na imprezie mającej rangę mistrzostw kraju dla swojej kategorii wiekowej.

Tak wielu zawodników z naszego klubu jeszcze nigdy nie uczestniczyło w imprezie tej rangi - mówi prezes Klubu Szachowego Jelonka Andrzej Dwilewicz. - Jest to wynik zajęć prowadzonych w ubiegłym roku szkolnym w pięciu jeleniogórskich przedszkolach. W ich trakcie udało się wybrać tą grupę. W Szczyrku łatwo nie będzie i ciężko będzie dostać do pierwszej dziesiątki, gdyż w kategorii chłopców wystartuje około 150 graczy, zaś w kategorii dziewczynek 50. Do tej pory naszym największym sukcesem było dziesiąte miejsce w rywalizacji dziewczynek, zaś w gronie chłopców - 22 lokata

Dodajmy, że kilka dni wcześniej, także w Szczyrku, w Pucharze Polski zagrają sześcio- i siedmiolatki. Z Jeleniej Góry wystartują: Piotr Ziemak, Maja Białkowska i Remigiusz Trusewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group