Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 4760
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Mali patrioci w “Muflonie”

Czwartek, 2 maja 2013, 10:20
Aktualizacja: 11:11
Autor: mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: Mali patrioci w “Muflonie”
Fot. mestra
Miejski Dom Kultury „Muflon” przywitał wczoraj (01.05.) gości w narodowych barwach i ożywił ducha patriotyzmu. Bawiąc się, maluchy przyswajały cenną wiedzę o symbolach narodowych i zastanawiały się kim będą w przyszłości.

Miejski Dom Kultury „Muflon” zorganizował „Patriotyczny Poranek Rodzinny” dla małych i dużych. 1-majowe święto to dobry czas, by pomyśleć o przyszłym zawodzie. Niezwykle pomocny okazał się pokaz filmów animowanych z serii „Bolek i Lolek”, wiersz Tadeusza Kubiaka, „Kim będę” oraz kolorowanki z różnymi zawodami, które dzieci wybierały, zgodnie z własnymi preferencjami.

Na Dzień Flagi każdy mały uczestnik „Poranka”, oprócz biletu, otrzymał swoją biało-czerwoną flagę. W trakcie warsztatów okazało się, że dzieci świetnie znają polskie symbole narodowe, takie jak godło, ojczysty język oraz hymn, który uroczyście odśpiewano.

Zgodnie z zapowiedziami, odbył się także „Konkurs Patriotyczny” z nagrodami, na który dzieci wraz z opiekunami przygotowały piosenkę lub wierszyk. Nie zabrakło narodowych odwołań do Euro 2012 i słynnej piosenki „Koko koko, Euro spoko”.

Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejne spotkanie do sali widowiskowej, gdzie już 26 maja, za sprawą filmów z serii „Przygody błękitnego rycerzyka”, będzie można przenieść się do świata magii i baśni oraz w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Matki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group