Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2158
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mali patrioci w “Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Czwartek, 2 maja 2013, 10:20
Aktualizacja: 11:11
Autor: mestra
Fot. mestra
Miejski Dom Kultury „Muflon” przywitał wczoraj (01.05.) gości w narodowych barwach i ożywił ducha patriotyzmu. Bawiąc się, maluchy przyswajały cenną wiedzę o symbolach narodowych i zastanawiały się kim będą w przyszłości.

Miejski Dom Kultury „Muflon” zorganizował „Patriotyczny Poranek Rodzinny” dla małych i dużych. 1-majowe święto to dobry czas, by pomyśleć o przyszłym zawodzie. Niezwykle pomocny okazał się pokaz filmów animowanych z serii „Bolek i Lolek”, wiersz Tadeusza Kubiaka, „Kim będę” oraz kolorowanki z różnymi zawodami, które dzieci wybierały, zgodnie z własnymi preferencjami.

Na Dzień Flagi każdy mały uczestnik „Poranka”, oprócz biletu, otrzymał swoją biało-czerwoną flagę. W trakcie warsztatów okazało się, że dzieci świetnie znają polskie symbole narodowe, takie jak godło, ojczysty język oraz hymn, który uroczyście odśpiewano.

Zgodnie z zapowiedziami, odbył się także „Konkurs Patriotyczny” z nagrodami, na który dzieci wraz z opiekunami przygotowały piosenkę lub wierszyk. Nie zabrakło narodowych odwołań do Euro 2012 i słynnej piosenki „Koko koko, Euro spoko”.

Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejne spotkanie do sali widowiskowej, gdzie już 26 maja, za sprawą filmów z serii „Przygody błękitnego rycerzyka”, będzie można przenieść się do świata magii i baśni oraz w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Matki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 2-05-2013 11:47
DOLNOŚLĄZAK. 4-letnia Klaudia wraz z mamuśką Agatą też tam były. Moje ukochane dziewczyny zdały mi relację. Wiem, że było fantastycznie. Niektóre dzieciaki ubrane w barwy narodowe. Przy wejściu mała chorągiewka w prezencie i obowiązkowe malowanie policzków - na biało-czerwono. Narratorka-moderatorka-prowadząca to PANI Z TALENTEM. Z OGROMNYM TALENTEM. Było podniośle, patriotycznie a jednocześnie rozrywkowo, zabawowo. Pod spontaniczną kontrolą. Jestem pełen uznania. Gratulacje dla "Muflona". Pomysł znakomity angażujący i integrujący rodziców z ich pociechami. Nie przypuszczałem, że poza rodzinnym domem /w miejskim klubie/ tak wiele można zrobić dla rodziców i ich dzieci.
~dinko 2-05-2013 20:41
fajne pytanie kim będzie w przyszłości retoryka mówi że emigrantem bo będzie musiała większość wyjechać jak tak dalej będzie szło
Piipi Jelonkowa 3-05-2013 22:11
~ DOLNOSLAZAKU ! .. jestes bardzo Fajnym ..tata przybranym ! ..ale dziewczynka Klaudia to ..chyba ma obecnie juz 5 lat !
~Tuiteraz 4-05-2013 7:04
Do Pipi Jelonkowej! Jak piszesz nieszkodliwe głupoty to jeszcze można to tolerować ale jak już ujawniasz pewne fakty z życia innych to jest naruszenie ustawy o danych osobowych. Zostaw ludzi w spokoju i zajmij się sobą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group