Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2901
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska mobilizuje partię

Wtorek, 25 sierpnia 2015, 10:24
Aktualizacja: 10:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska mobilizuje partię
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (24.08) w siedzibie jeleniogórskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ul. Wojska Polskiego odbyło się spotkanie członków partii oraz działaczy OPZZ z posłanką Małgorzatą Sekuła–Szmajdzińską. Tematem przewodnim było przygotowanie do zbliżających się wyborów parlamentarnych.

- Żyjemy w ciekawych czasach – cytowali klasyka działacze Sojuszu licznie przybywając na spotkanie z posłanką, która w minionych wyborach parlamentarnych (2011 r.) startując z trzeciej pozycji osiągnęła najlepszy wynik w okręgu, który jako jedyny w kraju wprowadził dwóch reprezentantów SLD do Sejmu. Mimo to posłanka z Warszawy, silnie związana z Jelenią Górą nie będzie liderką listy Zjednoczonej Lewicy, bowiem po raz kolejny ma ją otwierać Ryszard Zbrzyzny – działacz związku zawodowego OPZZ.

Posłanka „zakasała rękawy” i mobilizuje zwolenników lewicy do pracy na rzecz jak najlepszego wyniku w wyborach parlamentarnych. Odniosła się również do obaw związanych z listą koalicyjną Zjednoczonej Lewicy, przez co konieczne jest przekroczenie progu 8-procentowego. Jak tłumaczyła, gdyby SLD zdecydował się startować samodzielnie – również byłoby ryzyko nie przekroczenia progu 5 proc., a w szeregach „nieobliczalnego, ale inteligentnego” Palikota zna wielu pracowitych działaczy, z którymi warto współpracować i wymieniła m.in. Barbarę Nowacką czy Macieja Mroczka.

Ostateczny kształt list Zjednoczonej Lewicy, podobnie jak w innych partiach, nie jest jeszcze zatwierdzony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group