Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7067
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Malarz czeka na wyrok

Środa, 14 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:57
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sąd odroczył wczoraj zakończenie sprawy Pawła Trybalskiego – malarza oskarżonego o przywłaszczenie obrazu swego autorstwa.

Artyście, od lat tworzącemu w Michałowicach, grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura zarzuca mu przywłaszczenie obrazu „Tylko dla orłów”. Dzieło, które namalował, będące w posiadaniu znajomych artysty, zostało sprzedane bez ich zgody podczas zagranicznej wystawy.

Sędzia postanowiła przed wydaniem wyroku wystąpić jeszcze do niemieckiej galerii z zapytaniem, czy Paweł Trybalski otrzymał pieniądze za obraz. Artysta twierdzi, że gotówka jeszcze do niego nie dotarła.

Galeria rozliczy się z nim dopiero po zakończeniu wystawy. – To będzie ostatni dowód do przeprowadzenia w tej sprawie. Wszyscy świadkowie zostali już przesłuchani – mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Kolejną rozprawę w procesie artysty wyznaczono na 21 października.

Paweł Trybalski zapewnia, że sprawa jego oskarżenia to fatalna pomyłka. – Przed wysłaniem obrazów na wystawę oznacza się je kropkami. Zielone dostają te przeznaczone do sprzedaży, czerwone stawia się przy pozostałych. „Tylko dla orłów” dostało niewłaściwą kropkę – tłumaczy Lidia Sokal-Trybalska, żona artysty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group