Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6311
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Makaronowa pasja Adama Kulikowskiego w POK–u

Środa, 17 grudnia 2014, 8:02
Aktualizacja: 8:07
Autor: Manu
Piechowice: Makaronowa pasja Adama Kulikowskiego w POK–u
Fot. POK
W Piechowickim Ośrodka Kultury w Piechowicach otwarto wystawę twórczości Adama Kulikowskiego zatytułowaną “Makaron – w kuchni czy w galerii”. Wystawa jest czynna do 9 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–17.00.

Na początek dyrektorka POK-u Anna Kalisz przedstawiła prezentację multimedialną o Adamie Kulikowskim. Mówi o sobie, że jest rzemieślnikiem z duszą artysty. Pracuje jako stolarz, rzeźbiarz, handlowiec i rolnik. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, srebrny medal “Zasłużony dla rolnictwa” oraz medal “Honorowego dawcy krwi”. Jest otwarty na współpracę z dziećmi i młodzieżą, którym chętnie przekazuje swoje umiejętności na warsztatach prowadzonych podczas ferii szkolnych.

Ekspozycję tworzy zbiór rękodzieł autorstwa Adama Kulikowskiego z Wojciechowa, twórcy architektury ogrodowej oraz bajkowych dzieł sztuki ze zwykłego makaronu. Adam Kulikowski wykorzystuje do swojej pasji ok. 70 różnorodnych kształtów makaronu. Są to m.in.: kokardki, makaronowe płaty, muszelki, rurki i świderki.

Podczas wernisażu obyła się także degustacja makaronowych przysmaków przygotowana przez Adama Kulikowskiego oraz Kamila Środy z piechowickiego baru “Odnova”. Panowie musieli także odpowiedzieć na pytania przygotowane przez organizatora. Potem miało miejsce głosowanie publiczności. W efekcie ogłoszono remis. Każdy z panów otrzymał przygotowaną przez POK nagrodę specjalną - makaronowy krawat i uroczyście został mianowany tytułem “Mistrz makaronu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group