Czwartek, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Teodozji, Urbana, Wałdysława
Czytających: 6157
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Magiczny świat rzeźby i malarstwa w Kromnowie

Wiadomości: Region
Wtorek, 21 stycznia 2014, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Mea
Fot. Archiwum Organizatora
Już w tę sobotę (25.01.) o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb i malarstwa Joanny Bruździńskiej. Gliniane popiersia, płaskorzeźby oraz bajkowe obrazy – takie właśnie prace zaprezentuje artystka. Wstęp jest wolny.

Główną osią wystawy będzie rzeźba. W tej technice artystka spełnia się najlepiej i najtrafniej oddaje to, co gra w jej duszy. Jej mistrzem był Mateusz Grobelny, artystyczny opiekun z Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu.

Dopełnieniem wystawy będą obrazy, które stylem przypominają prace Dariusza Milińskiego. I nic w tym dziwnego, bowiem właśnie pod okiem Dariusza Milińskiego artystka zdobywała malarskie szlify. Postacie, jak z bajki lub dziecięcych opowiadań, przemierzające równie nierealistyczny świat, pełen kolorów i radości, to tylko jeden z tematów obecnych w twórczości Joanny Bruździńskiej. Drugi to martwa natura – skąpane w delikatnym, ciepłym świetle przedmioty codziennego użytku nabierają nowego znaczenia, emanują pięknem i prostotą, która urzeka.

Wystawę będzie można zwiedzać do 6. marca w godzinach otwarcia Artystycznej Galerii Izerskiej, czyli od wtorku do soboty od godz. 8.00 do 16.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~OLA 21-01-2014 9:48
A BEDA KOSZYCZKI JAK NA KONCERCIE ZENADA
~ 21-01-2014 21:05
sami czarodzieje tutaj mieszkają, że takie wszystko magiczne? czy tutaj jest Hogwart?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group