Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6354
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Magiczna noc celtycka

Poniedziałek, 23 lipca 2018, 16:20
Aktualizacja: Środa, 25 lipca 2018, 8:28
Autor: Paweł Guszała
Szklarska Poręba: Magiczna noc celtycka
Fot. Paweł Guszała
W Szklarskiej Porębie w ciągu roku odbywają się dziesiątki imprez sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Do oryginalniejszych, a przez to ciekawszych, należy zaliczyć Festiwal Muzyki Celtyckiej, czyli Celtycką Noc pod Szrenicą.

W Polsce organizowane są tylko dwa festiwale, gdzie można posłuchać muzyki celtyckiej. Jeden jest w Będzinie, a drugi w Szklarskiej Porębie, w Żelaznym Tyglu Walońskim.

- To jest fantastyczna noc, gdzie zespoły grają muzykę celtycką. Jesteśmy zromanizowanymi celtami, więc trwamy przy tym co kiedyś „nas” bawiło, cieszyło i grało w „naszej” duszy. Spotykamy się po raz trzeci i - jak widać - ludzi z każdym rokiem przybywa – chwali się Robert Pawłowski, mistrz waloński i organizator w jednej osobie.

Faktycznie tego dnia Żelazny Tygiel Waloński licznie wypełnili miłośnicy muzyki, tańca i dobrej zabawy. Organizatorzy zadbali, aby każdy poczuł wyjątkowy klimat tej imprezy. A zrobili to w stary i sprawdzony sposób, za sprawą dobrych zespołów i jeszcze lepszej grupy tanecznej. Zaśpiewali: Rhiannon Celtic Band, Dziwoludy, Kukavica oraz Duo Żaki, a pokaz tańca irlandzkiego dały dziewczyny z warszawskiego zespołu Damhsa Alainn.

Żelazny Tygiel Waloński w Szklarskiej Porębie warto odwiedzić nie tylko z okazji celtyckiego festiwalu. To miejsce, które przyciąga przez cały rok. W końcu to osada poszukiwaczy skarbów.

- Żelazny Tygiel to skansen odtworzeniowy, gdzie zrekonstruowaliśmy urządzenia górnicze i hutnicze sprzed wieków, zgodnie ze wskazówkami średniowiecznych kronikarzy – przekonuje R. Pawłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
739
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group