Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7429
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Magia i wspaniałe zdjęcia we Wleniu

Czwartek, 20 sierpnia 2015, 9:05
Aktualizacja: 9:16
Autor: Org
Region: Magia i wspaniałe zdjęcia we Wleniu
fot. Elena Kucheruk
Fot. Archiwum Organizatora
Na trzy dni, od 14 do 16 sierpnia, postacie rodem z magicznych opowieści zawładnęły malowniczym dolnośląskim Wleniem, a wszystko to za sprawą FotoConu, czyli zjazdu najlepszych cosplayerów oraz fotografów z Polski i zagranicy.

Wszystko to dzięki Fundacji Nasz Wleń, Urzędowi Miasta i Gminy Wleń, oraz grupie Cosplay Guru, którzy postanowili wykorzystać nietypową i oryginalną metodę do promocji miasta.

Podczas FotoConu we Wleniu wykonano tysiące zdjęć, które następnie trafią do internetu, na wystawy, czy również do pamiątkowego kalendarza. Wszystko to zostanie oznaczone, podpisane lub otagowane znacznikiem “Wleń” - Co, jak mamy nadzieję, przyczyni się do rozpromowania walorów turystycznych miasta - mówią organizatorzy.

W tej imprezie brali udział nie tylko jedni z najbardziej popularnych polskich cosplayerów, oraz fotografów cosplayowych, ale i specjalni goście z zagranicy, a wśród nich Elena “Pugoffka” Kucheruk. Znana na całym świecie fotograf specjalizująca się w fotografowaniu kostiumów cosplayowych, przyjechała do Wlenia zaraz po sesjach fotograficznych w Moskwie i mimo zmęczenia podróżą wyraźnie podkreślała to, jak bardzo urzekło ją miasteczko Wleń.

- Takiej koncentracji liczby miejsc do sesji zdjęciowych w jednym miejscu jeszcze nie spotkałam. Opuszczone tunele, mosty, pałace, górskie strumienie, zamki, stare kościoły, parki, tamy i zachwycające skałki! - napisała pani Elena na jednym z portali społecznościowych.

Dzięki wszystkim gościom imprezy, zdjęcia zrobione podczas FotoConu będą udostępniane na FanPejdżach obserwowanych w sumie przez ponad 100 000 osób.

Impreza ma potencjał corocznego, coraz bardziej rozrastającego się międzynarodowego spotkania fotografów z cosplayerami. Uczestnicy FotoConu chwalili Wleń, jego okolice, oraz gościnę mieszkańców, a wielu stwierdziło nawet, że nie może się doczekać czasu, gdy zawitają do niego ponownie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group