Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11728
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: LWT w klimatach industrialnych

Niedziela, 1 sierpnia 2010, 8:45
Aktualizacja: 8:45
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: LWT w klimatach industrialnych
Jan Kochanowski
Fot. TEJO
Od poniedziałku startuje III część jeleniogórskiego „Lata w Teatrze”. Tym razem pałeczkę nad projektem Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego z Warszawy przejmie Jeleniogórskie Centrum kultury wraz z gimnazjalną młodzieżą. Działania koordynuje Teatr im. Norwida.

Była „Impresja” w Norwidzie, w Zdrojowym Teatrze Animacji dziś premiera spektaklu o Koziołku Matołku, a w JCK zobaczymy „Jeleniosferę”. Nazwa spektaklu wzięła się od połączenia dwóch przestrzeni – naszej ziemskiej, w tym przypadku jeleniogórskiej i kosmicznej, czyli możliwej do zobaczenia tylko w wyobraźni. Zestawienie codzienności z fantazją stworzy spektakl industrialny wraz z pomocą eksperymentalnych środków jak: wizualizacje, akrobatyka, pantomima, taniec czy film.

W tym roku nad tworzeniem spektaklu będą pracować cztery grupy wraz z czterema instruktorami. Jan Kochanowski, aktor Teatru Cienema, poprowadzi grupę aktorską, Katarzyna Janekowicz, aktorka Teatru im. Norwida – taneczną. Wiktor Szybałdin zajmie się działaniami scenograficznymi. Łukasz Duda – w nowej roli – wystąpi jako opiekun grupy promocyjno-dziennikarskiej . Skutkiem zajęć będzie stworzenie kilku etiud teatralnych, które złożą się na spektakl.

W zajęciach wezmą udział 24 osoby ze szkół gimnazjalnych. Przez pierwszy tydzień będą się zajmować technikami teatru, a w drugim skupią się na pracy nad spektaklem. Premiera „Jeleniosfery” odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 19.00, a drugi pokaz nazajutrz, o tej samej godzinie. Wstęp wolny.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
811
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group